Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena Manhattan.info została sprzedana po raz… piąty

Domena Manhattan.info została sprzedana po raz… piąty

To niecodzienna sytuacja: adres Manhattan.info zmienił właściciela po raz piąty w ciągu ostatnich trzynastu lat. Co ciekawe, kwota zapłacona podczas ostatniej transakcji wcale nie była najwyższa.

Na rynku domen zdarzają się transakcje, które budzą zastanowienie. Do takich z pewnością należy sprzedaż domeny Manhattan.info – a raczej seria sprzedaży. Adres odnoszący się do najbogatszej dzielnicy Nowego Jorku zmienił niedawno abonenta za pośrednictwem giełdy Sedo. Nabywca zapłacił za nazwę 7 tys. dolarów – stosunkowo niewiele jak za keyword tej jakości, choć cenę tłumaczy ograniczona popularność końcówki. Znacznie bardziej zastanawia fakt, że za identyczną kwotę domena została sprzedana w roku 2017 za pośrednictwem serwisu BuyDomains.

To jednak nie koniec zaskoczeń. Dziesięć lat wcześniej adres zmienił abonenta dwukrotnie w ciągu jednego roku: w lutym został sprzedany za 10 tys. dolarów za pośrednictwem Sedo, a pięć miesięcy później – za 20 tys. dolarów za pośrednictwem platformy T.R.A.F.F.I.C. We wrześniu 2006 r. zapłacono za niego 5356 dolarów w ramach transakcji zawartej przez Moniker.

Ta zastanawiająca seria sprzedaży prawdopodobnie nie została zakończona. Domena wciąż dostępna jest do zakupu.

Tak wygląda historia sprzedaży tej nazwy w serwisie Namebio.com

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować