Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena Crescina.pl sprzedana za 12 tys. zł

Domena Crescina.pl sprzedana za 12 tys. zł

Adres Crescina.pl zmienił abonenta za 2750 euro, co stanowi równowartość ok. 11,8 tys. zł. Nabywcą jest włoska spółka z branży kosmetycznej. Transakcja została zrealizowana za pośrednictwem platformy Sedo.

Domena znalazła się na cotygodniowej liście najwyższych sprzedaży udostępnionej w mailingu Sedo. Na szczycie ostatniego rankingu tej giełdy znalazł się adres Buda.com, który zmienił właściciela za 25 tys. euro. W kategorii ccTLD „jedynką” okazała się domena Ega.de, sprzedana za 11,9 tys. euro. Crescina.pl plasuje się mniej więcej w środku zestawienia. To jedyna polska domena w tym rankingu.

Zakupu dokonała spółka Labo International, zarejestrowana we Włoszech. Stanowi ona gałąź spółki Labo Cosprophar Suisse powstałej w Bazylei w roku 1986. Crescina to nazwa preparatu, nad którym pracę firma rozpoczęła jeszcze w 1998 r. Jest to produkt stymulujący mieszki włosowe i wspomagający wzrost włosów. Jak wynika z wpisu w bazie whois, domena Crescina.pl została utworzona w 2014 r.

crescina

Można sądzić, że włoska spółka, posiadacz zastrzeżonego znaku towarowego Crescina, mogła starać się przejęcie nazwy na drodze arbitrażu – a jednak zdecydowała się na zakup adresu. Stawka sama w sobie nie jest wysoka, ale niewykluczone, że jest wynikiem „ugodowego” stanowiska domainera, który nie chciał zmuszać kontrahenta do sięgnięcia po rozwiązania prawne.

Tagi: , , , , ,

Tutaj możesz komentować