Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena Quizlet.pl sprzedana za 15 tys. zł

Domena Quizlet.pl sprzedana za 15 tys. zł

Trudno uznać tę transakcję za spektakularną, ale to jedna z najwyższych ujawnionych sprzedaży na polskim rynku w tym roku. Adres zmienił abonenta za pośrednictwem giełdy Sedo. Nabywca jest klientem końcowym.

Transakcja trafiła na cotygodniową listę najwyższych sprzedaży giełdy Sedo. Nazwa Quizlet.pl znajduje się na niej na piątym miejscu w kategorii ccTLD z ceną 3474 euro, co odpowiada kwocie niemal 14,9 tys. zł. Nabywcą jest Quizlet, spółka z San Francisco, obecna również na rynku polskim. Zgodnie z opisem zawartym na jej stronie, marka oferuje „proste narzędzia do nauki dowolnego materiału”. Liczba zestawów do nauki w zasobach serwisu wynosi obecnie blisko 290 milionów.

Nazwa została utworzony we wrześniu 2017 r., a więc stosunkowo niedawno. Obecnie wciąż jest zaparkowana na serwerach Premium.pl. Sama marka Quizlet powstała w 2005 r., jednak data podana na dole strony w polskiej wersji językowej to rok 2018. W rejestracji domeny można doszukiwać się motywacji cybersquattingowych, jednak nazwa zmieniła abonenta w trybie transakcji, najwyraźniej więc nabywca nie był zainteresowany przejmowaniem adresu na drodze arbitrażu.

quizlet

Sprzedaż Quizlet.pl to najwyższa ujawniona transakcja na polskim rynku od sierpnia, gdy abonenta zmieniła dwuliterówka IF.pl za niemal 19 tys. zł.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować