Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najwyższa ujawniona transakcja tego roku: domena Rap.pl sprzedana za 17 tys. zł

Najwyższa ujawniona transakcja tego roku: domena Rap.pl sprzedana za 17 tys. zł

Adres Rap.pl zmienił abonenta za 4000 euro, czyli równowartość ok. 17 tys. zł. To najwyższa ujawniona transakcja na rynku .pl w tym roku. Do sprzedaży doszło za pośrednictwem Sedo.

Wartość transakcji nie jest wprawdzie imponująca, jednak to najwyższa ujawniona sprzedaż nazwy z kóńcówką .pl w tym roku. Poprzedni „rekord” należał do domeny Tapeta.pl, która zmieniła abonena za 14 tys. zł netto. Do sprzedaży adresu Rap.pl doszło za pośrednictwem platformy Sedo. Transakcja trafiła do cotygodniowego zestawienia sprzedaży udostępnionego przez tę giełdę w mailingu. Na szczycie rankigu znalazła się ciekawa nazwa domainhackowa My.bio, która zmieniła właściciela za 49,9 tys. euro. Rap.pl to jedyna nazwa z końcówką .pl na liście.

Ostatnia modyfikacja na adresie została dokonana 23 kwietnia. W marcu zeszłego roku na domenie została utworzona opcja. Abonentem nazwy jest osoba fizyczna. Nie wiadomo, czy jest to klient końcowy, ale z dużym prawdopodobieństwem transakcja miała charakter D2D. Adres zaparkowany jest w Aftermarket.pl. Wprawdzie nie została do niego przypisana cena, ale pod adresem wyświetla się formularz umożliwiający kontakt z właścicielem i złożenie oferty zakupu.

4 tys. euro za tak dobry keyword to cena śmiesznie niska – co jest kolejną wskazówką sugerującą, że adres czeka na swojego finalnego nabywcę. Z kwerendy w archiwum internetowym wynika, że pod domeną od wielu lat nie było ruchu. Ostatnia znacząca aktywność odnotowana została w roku 2008. Potencjał nazwy był więc marnowany przez długie lata. Być może znajdzie się klient z branży hiphopowej skłonny zapłacić odpowiednią kwotę za adres, pod którym mógłby powstać znaczący serwis poświęcony muzyce rap.

Tagi: , , ,

Komentarze ( 8 )

Czym możesz się podzielić?

 1. Tam powinno być jeszcze jedno 0 na końcu. Cena śmieszna a potencjał domeny duży. Niestety, realia polskiego rynku domen są drastyczne.

  • Peter 8 maja 2018 Odpowiedz

   było licytować jak takiś mądry, wszędzie te potencjały ale przyjdzie do zakupu to nikogo nie ma.

 2. Adolf 8 maja 2018 Odpowiedz

  Domeny .pl związane z hiphopem (i z inna muzyka prawdopodobnie tez) nie maja zadnego, wiekszego potencjalu. Raperzy robiący konkretny kwit nie chca odkupowac „swoich” domen nawet za czterocyfrowe kwoty. Moze jak fb padnie to coś się zmieni. „Obecnie wyglada to jak wyglada (…)”

  Pozostaje jedynie wierzyć, ze ktos bedzie chcial zrobic najlepszy polski serwis w tej tematyce i wylozyc konkretny kwit, przynajmniej 30-50k. Pozdrawiam i powodzenia

 3. Tornado 8 maja 2018 Odpowiedz

  Śmiesznie niska ta cena! Znowu ktoś dobrze kupił.

 4. kajo 10 maja 2018 Odpowiedz

  a ja wiem o transakcji za 80 K netto 🙂

  • Przemysław Ćwik Przemysław Ćwik 11 maja 2018 Odpowiedz

   Wiesz, czy wiesz i się podzielisz?

 5. kajo 18 maja 2018 Odpowiedz

  Przemku, niebawem dostaniesz info na ten temat.

  • Przemysław Ćwik Przemysław Ćwik 20 maja 2018 Odpowiedz

   Czekam niecierpliwie 🙂

Tutaj możesz komentować