Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena Symbiosys.pl sprzedana za 18,3 tys. zł

Domena Symbiosys.pl sprzedana za 18,3 tys. zł

Adres Symbiosys.pl zmienił właściciela za 5 tys. dolarów, co stanowi równowartość ok. 18,3 tys. zł. Transakcja została zrealizowana za pośrednictwem platformy Sedo.

Sprzedaż znalazła się na liście najwyższych transakcji Sedo za okres od 18 do 24 września w kategorii ccTLDs. Listę otwiera domena Experience.tv, która zmieniła właściciela za 35 tys. dolarów, a zamyka adres Trustwork.cn, sprzedany za 2 tys. dolarów. Polska domena sytuuje się zatem bliżej końca stawki.

Nabywcą nazwy jest spółka farmaceutyczna Biocodex zarejestrowana we Francji, ale posiadająca oddział również w Polsce. Podstawowym adresem firmy jest Biocodex.com, ale zakupiona domena przekierowuje pod adres Biocoweb.com, pod którym widnieje jedynie logo Biocodex umieszczone na czarnym tle.

Firma posiada również adres Symbiosys.com, zarejestrowany na Biocodex, pod którym działa strona dotycząca badań nad ludzkim mikrobiomem. Można zatem wnioskować, że zakupiona domena w rozszerzeniu .pl będzie poświęcona konkretnemu projektowi Biocodex związanemu właśnie z tą dziedziną.

Sprzedaż domeny Symbiosys.pl to najwyższa ujawniona sprzedaż nazwy z końcówką .pl od lipca br., gdy za 37 tys. zł właściciela zmienił adres Peb.pl.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować