Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena GoldCoin.pl sprzedana za 10,6 tys. zł

Domena GoldCoin.pl sprzedana za 10,6 tys. zł

Adres GoldCoin.pl został sprzedany za 2,5 tys. euro, co stanowi równowartość ok. 10,6 tys. zł. Do transakcji doszło za pośrednictwem platformy Sedo.

GoldCoin.pl znalazł się na cotygodniowej liście najwyższych transakcji Sedo. Domena znajduje się na dziesiątym miejscu rankingu najdroższych sprzedaży ccTLD. Nie wiadomo, kto jest nabywcą domeny – poza tym, że jest nią osoba fizyczna. W bazie whois dane abonenta są utajnione. Nazwa znajduje się na serwerach domaindiscount24.net i zarejestrowana jest w niemieckiej firmie Key-Systems GmbH. Adres nie został skonfigurowany, niewykluczone zatem, że został nabyty przez klienta końcowego i czeka na zagospodarowanie.

Transakcja znalazła się na liście sprzedaży domen kryptowalutowych w poście na łamach Steemit.com – serwisu społecznościowego płacącego za stworzone treści w walucie blockchainowej. Ranking obejmuje okres od 21 sierpnia do 3 września, czyli raptem dwa tygodnie, a zawiera jedenaście adresów odnoszących się do branży cyfrowych walut. Najdroższy z nich sprzedany został za 64 tys. dolarów. Najwyraźniej adresy zawierające w nazwie „coin” lub „crypto” są coraz bardziej chodliwe.

crypto

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować