Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena Kiwi.com sprzedana za 800 tys. dolarów

Domena Kiwi.com sprzedana za 800 tys. dolarów

Tej transakcji daleko wprawdzie do historycznego rekordu, ale to druga najwyższa sprzedaż tego roku. Jak donosi serwis DomainInvesting.com, adres Kiwi.com zmienił abonenta za 800 tys. dolarów.

2016 r. jak dotychczas nie zaowocował wysokimi sprzedażami. Najwyższą tegoroczną transakcją jest sprzedaż adresu TP.com za 929 tys. dolarów. Niestety, granica miliona dolarów wciąż nie została przekroczona. Na szczęście pojawiają się transakcje, którym do miliona jest całkiem niedaleko. Kolejną w tym roku domeną z wysokiego pułapu cenowego jest adres Kiwi.com, za który zapłacono 800 tys. dolarów. Transakcja została „wytropiona” przez redaktora serwisu DomainInvesting.com i inwestora Elliota Silvera.

Kilka dni temu Silver zauważył, że adres zmienił abonenta. Dotychczas domena znajdowała się w rękach Future Media Architects. Nowy wpis w whois wskazuje natomiast na firmę Skypicer.com. Inwestor skontaktował się w tej sprawie z Jeffem Gabrielem, wiceprezesem DomainNameSales.com, platformy, która zajmuje się brokeringiem z ramienia Future Media Architects. Gabriel potwierdził, że adres faktycznie został sprzedany, a zapłacona za niego cena wyniosła 800 tys. dolarów. W transakcji pośredniczył broker DNS Arif Sengoren, wcześniej pełniący tę samą funkcję w spółce Nokta.

Wbrew oficjalnym danym sprzedażowym, Gabriel twierdzi, że bieżący rok na rynku domen rozpoczął się „fantastycznie”. – To jedna z wielu wysokich sprzedaży, które obsługiwaliśmy w tym roku – zdradził w wypowiedzi dla DomainInvesting.com.

Jeśli wierzyć Gabrielowi, jest to kolejne potwierdzenie znanego w branży faktu, że największe sprzedaże nie wychodzą – a przynajmniej nie od razu – na światło dzienne, ponieważ kontrahenci są zobowiązani do dyskrecji umowami NDA. Na szczęście niektóre z nich mają charakter tymczasowy.

Tagi: , , , , , ,

Komentarze ( 2 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Mariusz 17 marca 2016 Odpowiedz

    Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.

    A tak serio to w nieruchomościach jest tak, że jeśli najemca po oddaniu biurowca nie zacznie płacić za powierzchnie praktycznie od razu, to generuje to koszty są nie do zniesienia. Natomiast tutaj, 800 tysięcy baksów poszło i „Strona internetowa jest niedostępna” – ja bym przynajmniej na sedo zaparkował 😉

  2. moim 22 marca 2016 Odpowiedz

    pasta kiwi but ożywi 😛

Tutaj możesz komentować