Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena 688.com sprzedana za 1,5 miliona dolarów

Domena 688.com sprzedana za 1,5 miliona dolarów

Serwis eName.cn poinformował o kolejnej milionowej sprzedaży w domenie .com. Jak to często bywa w przypadku transakcji na rynku chińskim, transakcja dotyczy domeny numerycznej.

O sprzedaży doniósł blog TheDomains.com, powołując się na chińskie źródło. Cena transakcji wyniosła 9 580 000 RMB, co z grubsza odpowiada kwocie 1,5 miliona dolarów.

Zgodnie z wpisem w whois, ostatnia modyfikacja na domenie została dokonana 5 grudnia. W polu abonenta domeny figuruje obecnie nazwa „liuxiaosheng”. Registrarem jest firma eName Technology Co.

To już druga siedmiocyfrowa sprzedaż domeny numerycznej w tym roku. We wrześniu za okrągły milion dolarów abonenta zmienił adres 588.com. Transakcja została zrealizowana za pośrednictwem popularnej chińskiej giełdy domen 4.cn.

W tegorocznej pierwszej dziesiątce sprzedażowej znajdują się również trzy inne domeny NNN: 989.com (818 181.81 USD), 899.com (891 tys. USD) i 345.com (800 tys. USD).

Warto w tym kontekście przypomnieć, że w kulturze chińskiej ósemka uznawana jest za liczbę szczęśliwą. To dobra wskazówka dla domainerów zainteresowanych rynkiem chińskim – np. w związku z programem nowych domen i dostępnością dużej liczby końcówek alternatywnych w stosunku do .com. Popularność nTLD w Państwie Środka jest nieporównywalnie większa niż w Polsce.

Tagi: , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Ted 15 grudnia 2015 Odpowiedz

    Oto przykład jak wywalić 1,5 mln USD w błoto.

Tutaj możesz komentować