Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena Wifi.pl sprzedana za 13 tys. zł

Domena Wifi.pl sprzedana za 13 tys. zł

Domena Wifi.pl zmieniła abonenta za 12 976,5 zł z VAT. Adres został sprzedany w drodze licytacji na giełdzie Aftermarket.pl. Na nazwę złożono 43 oferty.

O domenie Wifi.pl pisaliśmy już w czerwcu zeszłego roku. Adres został przechwycony dzięki opcji przez Tomasza Sławińskiego, inwestora domenowego. – Kilka lat temu pozyskałem blisko 500 opcji, licytując je serwisie Aftermarket.pl, w momencie kiedy duża ich ilość nie była odnawiana. Z satysfakcją mogę przyznać, że była to dobra inwestycja. Poza Wifi.pl udało mi się przechwycić wiele atrakcyjnych adresów, takich jak np. Dezodorant.pl, Reseller.pl, Deszczownia.pl, Rekruter.pl czy Marketingpolityczny.pl – powiedział nam Słowiński.

W zeszłym tygodniu domainerowi udało się zlicytować cenny nabytek za niemal 13 tys. zł. Najwyższą ofertę złożył użytkownik o nicku user_2041f. Nazwa była adresem z ruchem. Jak wynika z informacji na stronie aukcji, w ciągu ostatnich 30 dni odnotował on ponad 2,6 tys. odwiedzin.

wifi

Nabywcą domeny jest klient końcowy, warszawska spółka CCA (Computer Consultant Association), oferująca usługę o nazwie Wifi-Spot, polegającą na tworzeniu punktów dostępowych do internetu, np. dla hoteli, kawiarni czy urzędów. Domena została przekierowana na adres Wifi-Spot.pl.

Tagi: , ,

Komentarze ( 5 )

Czym możesz się podzielić?

 1. SzałuNieMa 22 maja 2017 Odpowiedz

  No i czym tu się chwalić? Powiem tak tani zakup i słaba sprzedaż.Gratulacje dla kupującego.

 2. Radek 23 maja 2017 Odpowiedz

  Jak dla mnie mega nisko…

 3. SferaDomen.pl 23 maja 2017 Odpowiedz

  Aukcja chyba była za słabo wypromowana. Z tego co pamiętam, podczas jej trwania domena przekierowywała na parking.

 4. Paweł 23 maja 2017 Odpowiedz

  Prawda jest taka,że jeżeli chcesz uzyskać naprawdę optymalną i dobrą cenę na sprzedawanej domenie to nigdy nie wystawiaj jej na aukcji,czy giełdzie.Już sam moment wystawienia takiej domeny na aukcji ,czy giełdzie powoduje,że taka domena już na starcie traci jakieś 80 procent swojej rynkowej wartości.Najwieksze sprzedaże domen nie dzieją się za pośrednictwem oficjalnych aukcji ,czy giełdy domen.Klient musi się sam zgłosić do ciebie po domenę inaczej jesteś już na starcie na przegranej pozycji negocjacyjnej i musisz sie liczyć z tym ze nie usyskasz w ten sposób takiej ceny jaką mógłbyć tak naprawdę wynegocjować negocjując poza tymi kanałami sprzedażowymi.

 5. Kuba 24 maja 2017 Odpowiedz

  Paweł@ Wystawianie domen na aukcjach to faktycznie słaby interes co widać np. po ostatnich licytacjach dwuliterówek. Nawet nie chodzi tyle o uzyskiwane kwoty co porażający brak zainteresowania.

Tutaj możesz komentować