Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena PEB.pl sprzedana za 37 tys. zł

Domena PEB.pl sprzedana za 37 tys. zł

Na polskim rynku doszło do kolejnej wysokiej transakcji. Adres PEB.pl zmienił właściciela za 36 906 zł. Domena została sprzedana za pośrednictwem giełdy Aftermarket.pl.

PEB.pl to nie byle jaka trójliterówka. Pod tym adresem przez wiele lat funkcjonowało forum z pokaźnymi zasobami linkowymi do rozmaitych treści, głównie plików. W 2015 r. admini forum ogłosili „nową erę” w jego funkcjonowaniu – i adres PEB.pl został przekierowany na domenę PEBx.pl. „X” w nowej nazwie pojawił się „dla podkreślenia tego”, że forum istniało ponad 10 lat. Jednak w końcu domena PEB.pl trafiła na rynek wtórny.

4 lipca na forum DI.pl pojawiło się ogłoszenie o przeznaczonej do sprzedaży „domenie z ruchem”. Podobny anons, sygnowany nazwiskiem Grzegorza Boniego pojawił się na forum Forum.Optymalizacja.com.

pebsprzedaz

Adres faktycznie jest z ruchem i to sporym. Jak wynika ze statystyk Aftermarket.pl w ciągu minionych 30 dni na stronę weszło 53 266 użytkowników. Nic dziwnego, że nazwa wzbudziła spore zainteresowanie. Liczba obserwujących aukcję wyniosła 164. Na domenę złożono 32 oferty, z których najwyższa opiewała na 30 005 zł, a wliczając VAT – 36 906,5 zł. Obecnie adres jest zaparkowany w Aftermarket.pl.

pebaftermarket

Sprzedaż PEB.pl za 37 tys. zł to kolejna wysoka transakcja w tym pomyślnym dla polskiego rynku wtórnego roku. Do poprzedniej pięciocyfrowej sprzedaży doszło w maju, gdy właściciela zmieniła domena Wifi.pl za 13 tys. zł, a najwyższa transakcja tego roku to sprzedaż adresu Faktury za 123 tys. zł.

Tagi: , ,

Komentarze ( 6 )

Czym możesz się podzielić?

 1. Kosynier 26 lipca 2017 Odpowiedz

  Żadna sensacja.Z punktu widzenia kupującego korzystny dla niego zakup.Gratulacje dla kupującego.
  Już parę lat temu podobną domenę sprzedaliśmy za przeszło 150 tysięcy i to /netto/.

 2. Marcin 1 sierpnia 2017 Odpowiedz

  Zainteresowanych innymi, fajnymi 3-literowkami typu nop.pl ; idu.pl ; ihp.pl ; mis.com.pl czy tez 2-literowka hm.com.pl zapraszam na http://www.hmsales.pl

 3. Marcin 1 sierpnia 2017 Odpowiedz

  Ciekaw jestem, co nowy właściciel uruchomi pod tym adresem;)

 4. SferaDomen.pl 2 sierpnia 2017 Odpowiedz

  I jak można było się spodziewać, domena NIE została opłacona.

 5. Bazyli 2 sierpnia 2017 Odpowiedz

  A mnie ciekawi kto podbijał cenę. Abonent czy przypadkowy żartowniś…

 6. Krzysiek 29 września 2017 Odpowiedz

  Już wiemy na nowym adresie jest vorek pl. Czyli taki minipeb. Może będą mieli przez chwilę trochę przekierowań z peba ale do czasu gdy wszyscy użytkownicy zaczną wchodzić bespośrednio na pebx.

Tutaj możesz komentować