Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.

Domena 4N sprzedana za 172 tys. dolarów

Domena 4N sprzedana za 172 tys. dolarów

Nazwa złożona z czterech cyfr w domenie .com zmieniła abonenta za 172,5 tys. dolarów. To najwyższa transakcja w tej kategorii. Nabywcą jest klient z Quanzhou.

Chińczycy po raz kolejny pokazują, że mają spore sumy do wydania na rynku domen. Poza topowymi słowami kluczowymi w domenie .com interesują ich adresy numeryczne. Również te czterocyfrowe. Klienci z Państwa Środka płacą za tego typu nazwy kwoty gigantyczne z punktu widzenia abonentów z Zachodu, którzy wcześniej nie dostrzegali wartości w nazwach złożonych wyłącznie z cyfr. Dotychczas jednak stawki sześciocyfrowe padały głównie za domeny typu 3N – oczywiście w rozszerzeniu .com. W zeszłym roku doszło jednak do rekordowej transakcji w kategorii 4N. Za adres 1515.com zapłacono 121 tys. dolarów. Rekord jednak niebawem został pobity. Po roku od tej transakcji za jeszcze wyższą kwotę – 172,5 tys. dolarów – zmieniła abonenta inna domena 4N: 0007.com. Co ciekawe, jak wynika z informacji na stronie, adres został zakupiony w celach inwestycyjnych, co oznacza, że niebawem może ponownie zmienić abonenta – za jeszcze wyższą sumę.

0007

Obecnym abonentem domeny jest „wang bing jian” – taka nazwa figuruje zarówno w polu nazwiska jak i organizacji we wpisie whois dla domeny. Jako adres podano miasto Quanzhou na południu Chin.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować