Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy stycznia 2019 r.

Najpopularniejsze keywordy stycznia 2019 r.

Branża crypto znowu zagościła w rankingach keywordów. Na szczycie najnowszego zestawienia Verisign znalazł się termin „token”, odnoszący się do znaczników wartości tworzonych na platformach blockchainowych.

Od czasu drastycznych spadków na Bitcoinie i innych kryptowalutach keywordy odnoszące się do tematyki crypto wyraźnie straciły na popularności. Rzadziej pojawiają się m.in. w rankingach Verisign, prezentujących słowa kluczowe, które odnotowały najwyższy wzrost pod względem liczby rejestracji w stosunku do wyniku z poprzedniego miesiąca. Jednak od czasu do czasu do zestawień dla końcówek .com i .net trafia hasło odnoszące się jeśli nie stricte do kryptowalut, to przynajmniej do technologii blockchain lub rynku fintech. Tak jest i tym razem.

Na czołówce listy dla końcówki .com znalazł się termin „token”. Odnosi się on do jednostek wartości tworzonych na platformach blockchainowych. Tokeny tym różnią się od kryptowalut, że nie są oparte na „własnych”, niezależnych blockchainach. To technologia popularna w branży fintech, mogąca mieć zastosowanie w różnego typu rozliczeniach, np. w ramach transakcji m2m (machine-2-machine), w rozwijającym się ekosystemie internetu rzeczy. Tokeny mogą być stosowane również w programach lojalnościowych czy platformach handlu energią odnawialną. Możliwych zastosowań jest wiele. Ta obfitość sprawia, że keyword jest rozchwytywany, a jego wartość zapewne będzie rosła.

To jedyny akcent blockchainowy w styczniowym zestawieniu Verisign. A oto pełna lista keywordów.

Tagi: , , , , , , , ,

Tutaj możesz komentować