Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy listopada 2018 r.

Najpopularniejsze keywordy listopada 2018 r.

W najnowszym rankingu Verisign ponownie pojawia się akcent kryptowalutowy. Najpopularniejszym słowem kluczowym w domenie .com w listopadzie był „token”.

„Token” to numer jeden na liście najpopularniejszych keywordów listopada w domenie .com. Najpopularniejszych, czyli takich, które odnotowały największy przyrost pod względem liczby rejestracji w stosunku to poprzedniego miesiąca. „Token” jest terminem odnoszącym się do dziedziny kryptowalut: oznacza jednostkę wartości utworzoną na blockchainie, np. Ethereum, nie posiada jednak statusu kryptowaluty, czyli waluty opartej na niezależnym łańcuchu bloków. Pojęcie tokenów związane jest m.in. z ICO (initial coin offering) – przedsięwzięciem crowdfundingowym, w ramach którego startup emituje tokeny, pozyskując w ten sposób pieniądze na działalność.

„Token” to jedyny keyword odnoszący się do tematyki crypto w listopadowym rankingu. W zeszłym roku, tego typu słowa kluczowe praktycznie nie schodziły z list Verisign, roku mijającym pojawiały się w nich znacznie rzadziej – mimo że domeny kryptowalutowe wciąż sprzedają cię całkiem nieźle.

Oto pełne zestawienie najpopularniejszych keywordów listopada w domenach .com i .net.

Tagi: , , , , ,

Tutaj możesz komentować