Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy stycznia 2017 r.

Najpopularniejsze keywordy stycznia 2017 r.

Verisign opublikował na swoim blogu zestawienie najpopularniejszych keywordów stycznia 2017 r.  W ubiegłym miesiącu największy wzrost liczby rejestracji w domenach .com i .net przypadł w udziale Donaldowi Trumpowi, a ściślej: hasłu „Trump”.

Donald Trump jest na językach światowej opinii publicznej, a w ślad za nią – na „liście rejestracyjnej” domainerów i zwykłych abonentów. Nazwisko „Trump” było najchętniej rejestrowaną nazwą zarówno w domenie .com, jak i .net w ubiegłym miesiącu. Najchętniej – przynajmniej w sensie zwyżki, jaką ten termin odnotował w stosunku do liczby jego rejestracji w adresach www z poprzedniego miesiąca. Bo właśnie takim kryterium posługuje się Verisign, operator końcówek .com i .net, w sporządzaniu swoich rankingów.

Być może rejestracje te mają związek z troską o dobro kraju, bo na obu listach Trump występuje w sąsiedztwie keywordu „America”. W rankingu domeny .net pojawia się też często goszczący w zestawieniach Verisign termin „marijuana”. Najwyraźniej Amerykanie żyją nowym, liberalnym prawem narkotykowym obowiązującym w wielu stanach tego kraju.

A oto pełne rankingi obu końcówek:

verisign

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować