Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy lipca 2017 r.

Najpopularniejsze keywordy lipca 2017 r.

Kryptowaluty wciąż są na topie. Na pierwszym miejscu rankingu keywordów o największym przyroście rejestracji w lipcu figuruje termin „token”, odnoszący się do aktywów tworzonych w oparciu o technologię blockchain.

Verisign, rejestr końcówek .com i .net, opublikował na swoim blogu kolejną edycję rankingu keywordów. Chodzi o terminy, które odnotowały największy przyrost pod względem liczby rejestracji w wymienionych rozszerzeniach w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Na pierwszym liście listy .com widnieje termin „token”. Odnosi się on do „znaczników”, elektronicznych „monet” lub jednostek udziałów tworzonych w oparciu o technologię blockchain – tę samą, która leży u podstaw kryptowalut, takich jak Bitcoin czy Litecoin. Tokeny tworzone są m.in. jako ekwiwalenty udziałów w startupach pozyskujących finansowanie dla swojej działalności. Mogą również stanowić jednostkę kryptowaluty. Jedną z platform umożliwiających emisję tokenów jest Ethereum, stanowiące zarazem kryptowalutę.

„Token” to jedyny (około)kryptowalutowy termin lipcowego rankingu Verisign. Z innych ciekawych słów kluczowych w zestawieniu .com pojawiają się m.in. takie hasła, jak „vegan” i „Tesla”, a w zestawieniu .net – „weed”, nawiązujący do rynku konopi indyjskich, który często trafia na keywordowe listy Verisign. A oto pełen ranking dla obu rozszerzeń,

verisign

Tagi: , , , , ,

Tutaj możesz komentować