Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy maja

Najpopularniejsze keywordy maja

Versign opublikował listę słów kluczowych, które odnotowały największy przyrost pod względem liczby rejestracji w maju br. Rankingi .com i .net odzwierciedlają przede wszystkim rosnącą popularność kryptowalut.

Verisign, operator końcówek .com i .net, opublikował ranking najpopularniejszych keywordów maja w wymienionych domenach. Chodzi o pojedyncze nazwy, które odnotowały najwyższy wzrost rejestracji w stosunku do liczby rejestracji z poprzedniego miesiąca.

W domenie .com numerem jeden okazał się termin „coin”. Na trzecim miejscu znajduje się hasło „crypto”. W rozszerzeniu .net hasło „coin” figuruje na szóstym miejscu, a „oczko” niżej znajduje się wyraz „bit”. Wszystkie te keywordy w oczywisty sposób odnoszą się do dziedziny kryptowalut.

Dynamiczny wzrost Bitcoina, kryptowaluty o największej kapitalizacji, oraz innych kryptowalut, takich jak Litecoin czy Ethereum, wywołał w ostatnich miesiącach falę zainteresowania „wirtualnymi pieniędzmi” i napływ kapitału na ten rynek. Tematyką kryptowalut interesują się również domainerzy, z których spora część poczyniła nawet pewne inwestycje w tym obszarze. Jeśli „coiny” nie okażą się bańką spekulacyjną, jak sugerują niektórzy, wartość domen z kryptowalutowymi keywordami będzie rosłą w kolejnych miesiącach.

W rankingu .com znajdują się również keywordy odnoszące się do innego popularnego trendu – związanego z popularną zabawką wirującą wokół własnej osi. Proste urządzonko podbiło masową wyobraźnię i dostępne jest praktycznie w każdym punkcie sprzedaży z mydłem i powidłem. Termin „spinner” znajduje się na piątym miejscu rankingu .com, a fidget – na drugim.

verisigntrendingmay

Tagi: , , , , , , ,

Tutaj możesz komentować