Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Kryptowaluty wciąż na topie. Najpopularniejsze keywordy sierpnia 2017 r.

Kryptowaluty wciąż na topie. Najpopularniejsze keywordy sierpnia 2017 r.

Kryptowalutowe słowa kluczowe nie schodzą z czołówek rankingów domenowych. Verisign udostępnił zestawienia najpopularniejszych nazw sierpnia w domenach .com i .net. Na szczycie pierwszego zestawienia znajduje się termin „crypto”.

Hasło odnoszące się do branży krytpowalutowej odnotowało największy wzrost pod względem liczby rejestracji miesiąc do miesiąca w sierpniu br. To żadna niespodzianka, bo w poprzednich miesiącach kryptowaluty również królowały w rankingach Verisign. W lipcu .com-ową „jedynką” okazało się hasło „token”, odwołujące się do blockchainowych znaczników wartości – analogicznych do jednostek kryptowalut, lecz kojarzonych raczej z akcjami crowdsale’owymi znanymi jako ICO (initial coin offering).

Sierpniowa „jedynka” w rankingu .com posiada bardziej jednoznaczne odniesienie kryptowalutowe. Podobnie zresztą jak „dwójka” – termin „bit”, nawiązujący do Bitcoina. Czwarte miejsce zajmuje wyraz „block” a piąte „chain”. Oba odnoszą się do technologii blockchain leżącej u podłoża kryptowalut.

Kryptowalutowa „reprezentacja” w rankingu .net jest skromniejsza, bo złożona tylko z hasła „bit” znajdującego się na drugim miejscu listy, jednak to domena .com jest znacznie bardziej miarodajnym wyznacznikiem trendów rynkowych niż .net, w której zarejestrowanych jest niemal dziesięciokrotnie mniej nazw.

A oto pełne rankingi najbardziej „dynamicznych” nazw w obu rozszerzeniach.

verisignrankingi

Tagi: , , , , ,

Tutaj możesz komentować