Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy grudnia 2018 r.

Najpopularniejsze keywordy grudnia 2018 r.

Marihuana może być pewniejszą inwestycją niż kryptowaluty. Przynajmniej jeśli idzie o rejestrację domen. Na pierwszych miejscach najnowszego rankingu keywordów dla końcówek .com i .net znalazło się hasło „hemp”, czyli konopie.

Verisign, rejestr końcówek .com i .net, opublikował rankingi najpopularniejszych słów kluczowych w tych rozszerzeniach w grudniu. Chodzi o nazwy, które odnotowały największy wzrost pod względem liczby rejestracji w stosunku do wyniku z poprzedniego miesiąca. Na pierwszych miejscach obu rankingów znalazło się hasło „hemp”, czyli konopie.

Nie ma tu zaskoczenia, bo tematyka związana z marihuaną od dawna jest obecna w rankingach Verisign. Konopne keywordy trafiają do zestawień z nieco mniejszym natężeniem niż terminy z branży crypto w latach 2017–2018, ale ich popularność nie przebrzmiewa, jak w przypadku „coinów”.

Domeny odnoszące się do marihuany stanowią jeden z atrakcyjnych segmentów na rynku wtórnym. W bazie Namebio figuruje około stu sprzedaży nazw z tym hasłem. Za najdroższą, Hemper.com, zapłacono ponad 36 tys. dolarów.

A oto pełna lista najpopularniejszych keywordów grudnia zeszłego roku.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować