Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy listopada 2017 r.

Najpopularniejsze keywordy listopada 2017 r.

Kryptowaluty praktycznie zmonopolizowały listopadowy ranking keywordów Verisign. Na liście  najpopularniejszych terminów rejestrowanych w domenie .com tylko jedno hasło kluczowe nie odnosi się do tematyki crypto.

Prawdopodobnie żadna inna dziedzina nie podbiła pierwotnego rynku domen w takim stopniu jak kryptowaluty. Terminy odnoszące się do tematyki pieniędzy kryptograficznych oraz blockchaina od mniej więcej roku regularnie goszczą w rankingach najpopularniejszych keywordów. Listy publikowane przez Verisign obejmują terminy, które odnotowały największy wzrost pod względem liczby rejestracji w rozszerzeniach .com i .net miesiąc do miesiąca.

W listopadzie popularność kryptowalut na rynku domen rysuje się jeszcze wyraźniej niż dotychczas. W zestawieniu .com aż dziewięć terminów odnosi się do dziedziny crypto/blockchain z hasłem „coin” na pierwszym miejscu. Oprócz nazw ogólnych i terminu  „Bitcoin” pojawia się również nazwa drugiej najpopularniejszej kryptowaluty, czyli Ethereum.

Również ranking .net „poświęcony” jest w mniej więcej połowie kryptowalutom. Niekryptowalutowe hasła „cash” i „buy” w sporej części były prawdopodobnie rejestrowane jako element kryptowalutowych fraz. A oto, jak przedstawiają się obie listy w całej okazałości

verisign

Tagi: , , , , , , ,

Tutaj możesz komentować