Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Wysoka cena nowej kryptowaluty. Domena BitcoinCash.org sprzedana za 50 tys. dolarów

Wysoka cena nowej kryptowaluty. Domena BitcoinCash.org sprzedana za 50 tys. dolarów

Adres BitcoinCash.org zmienił właściciela za niemal 50 tys. dolarów. To siódma najwyższa transakcja non-.com w tym roku. Pod adresem działa już serwis nowej kryptowaluty.

Osoby śledzące rynek kryptowalut doskonale wiedzą, że 1 sierpnia doszło na nim do „przełomowego” wydarzenia: Bitcoin został podzielony na dwie niezależne waluty. Wskutek tzw. hard forka, obok „właściwego” Bitcoina, pojawił się Bitcoin Cash – alternatywna waluta, oparta na większych blokach łańcucha blockchainu i wymagająca większej mocy obliczeniowej w procesie miningu.

Domainerów być może bardziej zainteresuje fakt, że niemal dwa tygodnie przed bitcoinową „schizmą”, w rankingach sprzedażowych DNJournal pojawiła się transakcja opiewająca na sumę 48 888 dolarów. Jej przedmiotem był adres BitcoinCash.org. To siódma najwyższa stawka zapłacona w tym roku za domenę non-.com. Sprzedaż została zrealizowana za pośrednictwem platformy GoDaddy. Pod adresem działa już serwis „nowego Bitcoina”. Dane whois dla domeny objęte są usługą prywatności.

dnjournalbitcoincash

Co ciekawe, nazwa została zarejestrowana „z palca” w marcu tego roku. Wcześniej adres należał do innego abonenta, ale wygasł i wrócił do puli nazw ogólnodostępnych. Nasuwa się pytanie, czy osoba, która zarejestrowała nazwę, zrobiła to na fali ogólnego wzrostu popularności domen kryptowalutowych, czy miała wiedzę na temat ewentualnej nazwy nowego „cyberpieniądza”. Z drugiej strony w marcu trudno było przewidzieć, czy nowa kryptowaluta faktycznie powstanie.

Sprzedaż BitcoinCash.org za prawie 50 tys. dolarów to kolejne świadectwo rosnącej wartości domen odnoszących się do branży kryptowalut. W rankingach sprzedaży oraz najpopularniejszych keywordów praktycznie każdego miesiąca pojawiają się kryptowalutowe akcenty. Można więc sądzić, że mamy do czynienia z długotrwałym trendem wzrostowym.

Przy okazji warto zwrócić uwagę na dziewiątą pozycję powyższego rankingu – znajduje się na niej domena Token.sale, sprzedana za 11,5 tys. dolarów. Nazwa odnosi się do sprzedaży tokenów, jednostek wartości opartych na blockchainie. Obecnie adres znajduje się na parkingu, prawdopodobnie w oczekiwaniu na klienta końcowego z dużym portfelem.

Tagi: , , , , ,

Tutaj możesz komentować