Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Wysoka transakcja w rozszerzeniu .uk. Domena Furniture.co.uk sprzedana za 650 tys. dolarów

Wysoka transakcja w rozszerzeniu .uk. Domena Furniture.co.uk sprzedana za 650 tys. dolarów

Do wysokiej sprzedaży doszło na rynku brytyjskim. Adres Furniture.co.uk zmienił abonenta za kwotę 700 tys. dolarów. Nabywcą jest klient z branży meblarskiej

O sprzedaży poinformował serwis TheDomains.com, powołując się na wiadomość e-mail otrzymaną od nabywcy, Grahama Haynesa (TheDomains.com pisze o kwocie 700 tys. dolarów, ale ta kwota została skorygowana przez DomainNameWire.com). Nowy abonent nazwy przyznał się także do zakupu adresów Purple.co.uk i BedroomFurniture.co.uk. Ta ostatnia to brand działający w sieci od 2012 r. Nowy nabytek Haynesa przekierowuje na ten właśnie adres.

Co ciekawe, brytyjski przedsiębiorca z branży meblarskiej zdradza wysoką świadomość na temat wartości domen internetowych. „Zawsze żywiłem mocne przekonanie, że duże firmy nie doceniają znaczenia nazw generycznych” – pisze w korespondencji. Haynes niewątpliwie tę wartość docenia. Serwis BedroomFurniture.co.uk startował od zera w 2012 r. Dziś jego roczne obroty wynoszą 7 milionów dolarów. Dzięki nowemu nabytkowi brytyjski biznesmen ma nadzieje zwiększyć wpływy.

Wprawdzie transakcja o wartości 650 tys. dolarów nie zwala z nóg w przypadku domeny .com, ale gdy dotyczy ona końcówki krajowej – sytuacja wygląda nieco inaczej. Nie wykluczone, że będzie to najwyższa oficjalnie potwierdzona sprzedaż lipca.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować