Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena Power.com sprzedana za niemal 1,3 miliona dolarów

Domena Power.com sprzedana za niemal 1,3 miliona dolarów

Adres Power.com zmienił właściciela za 1 261 000 dolarów. Transakcja miała miejsce w lipcu, jednak dopiero w listopadzie trafiła do wiadomości publicznej.

Nabywcą nazwy jest firma Power Integrations z San Jose w Kalifornii. Zajmuje się ona sprzedażą energooszczędnej elektroniki, a jej przychody netto w trzecim kwartale br. wyniosły 90 milionów dolarów. Wcześniej spółka była obecna w internecie pod adresem PowerInt.com, który obecnie przekierowuje na nową domenę.

Informacja o sprzedaży nie została jednak podana do wiadomości publicznej przez jej kontrahentów. Dane na ten temat znalazł George Kirikos, przeglądając sprawozdania finansowe składane przez spółki giełdowe do amerykańskiej komisji papierów wartościowych i giełd. Jak wynika z wpisu w bazie Whois, transakcja miała najprawdopodobniej miejsce w lipcu, a więc jej ujawnienie nastąpiło niemal pół roku po jej finalizacji.

Sprzedaż Power.com to już dziewiąta siedmiocyfrowa sprzedaż w tym roku i szósta pod względem wielkości. Tegoroczne wyniki pod względem liczby ujawnionych milionowych sprzedaży należą do najlepszych w historii wtórnego rynku domen – ex aequo z wynikami z roku 2007.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować