Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena XT.com sprzedana za ponad milion dolarów

Domena XT.com sprzedana za ponad milion dolarów

Dwuliterówka XT.com zmieniła właściciela za 6 800 000 renminbi (juanów). Kwota ta odpowiada wartości ok. 1,032 miliona dolarów. To druga milionowa transakcja w tym roku.

O sprzedaży poinformował serwis TLDInvestors.com, przywołując twitterowy post Simona Cousinsa z firmy Allegravita. Cousins zamieścił informację na temat wyników sprzedaży na aukcji zorganizowanej podczas imprezy Global Domain Summit w Hangzhou.

xtcom

Dane z bazy whois jak na razie nie wskazują na nowe modyfikacje dokonane na domenie. Ostatnia zmiana pochodzi z sierpnia 2015 r. Być może adres nie został jeszcze przekazany nabywcy. Obecny abonent to organizacja zarejestrowana w Szanghaju, transakcja została więc zrealizowana całkowicie na rynku chińskim.

To druga ujawniona siedmiocyfrowa sprzedaż w tym roku. Poprzednia miała miejsce w marcu, a została upubliczniona w maju – dotyczyła również dwuliterówki: LA.com. Niestety żadna z tych transakcji nie została uwzględniona w rankingu DNJournal.com, który stosuje dosyć surowe kryteria publikacji sprzedaży i zamieszcza wyłącznie jednoznacznie potwierdzone „deale”.

Informacje o transakcjach dokonywanych na rynku chińskim docierają zwykle do anglojęzycznego internetu półoficjalnymi kanałami, w rodzaju komunikatów na Twitterze czy branżowych forach. Być może dlatego DNJournal.com nie wciąga ich na swoją listę. Według zestawienia dostępnego na stronie tego serwisu, najwyższą tegoroczną transakcją jest sprzedaż domeny Rate.com za 725 tys. dolarów.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować