Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena ETH.com sprzedana za 2 miliony dolarów

Domena ETH.com sprzedana za 2 miliony dolarów

Triumfalny pochód kryptowalut trwa. Również na rynku domen. Adres ETH.com, odnoszący się do Ethereum, drugiej największej waluty cyfrowej, zmienił właściciela za 2 miliony dolarów.

To druga najwyższa transakcja tego roku, ex aequo ze sprzedażą Freedom.com, do której doszło w maju. Trójliterówka ETH.com zmieniła abonenta za 2 miliony dolarów. Nabywca jest nieznany. W bazie whois dane dla tego adresu objęte są usługą prywatności. Transakcję ujawnił serwis DNJournal.com.

Za przeprowadzenie sprzedaży odpowiedzialny jest Sharjil Saleem, broker, który ma na swoim koncie trzy z najwyższych transakcji tego roku. Operacja została zabezpieczona mechanizmem escrow na platformie Payoneer.

W tym roku za wyższą stawkę sprzedana została jedynie domena Fly.com, za którą zapłacono 2,89 miliona dolarów. W sumie w 2017 r. ujawniono sześć sprzedaży za kwoty wyższe niż milion dolarów.

najdrozsze2017

Cena zapłacona za ETH.com potwierdza, że kryptowaluty jako nisza tematyczna na rynku domen błyskawicznie zyskują na wartości. Trudno się temu dziwić, bo dynamika wzrostu Bitcoina jest bez mała szokująca i pompuje ceny adresów odwołujących się do „bitpieniędzy”. Jednostka najpopularniejszej waluty cyfrowej kosztuje już ponad 7 tys. dolarów.

Ethereum, do którego odnosi się trójliterówka ETH.com, jest drugą największą walutą pod względem kapitalizacji. Jeden ether kosztuje znacznie mniej niż BTC, bo „tylko” 290 dolarów, ale łączna wartość jednostek tej waluty wynosi obecnie niemal 28 miliardów dolarów.

kapitalizacjaeth

Warto przy okazji wspomnieć o domenie Ethereum.com, która została wystawiona na sprzedaż z ceną minimalną 10 milionów dolarów. Ostatnia oferta wynosi 7,2 miliona USD – o ponad 200 tys. dolarów więcej niż w momencie, gdy informowaliśmy o aukcji w sierpniu br.

ethbid

Tagi: , , , , ,

Komentarze ( 2 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Gosia 3 listopada 2017 Odpowiedz

    Zawrotne sumy. Nadal nie wiem dlaczego

  2. PolskieSkąpiradła 3 listopada 2017 Odpowiedz

    @Gosia…Bo tam wiedzą że domena TO PODSTAWA !!!Tylko w Polsce szukają sobie usprawiediwien zeby tylko za dużo nie wydać BO SIĘ DA ZAROBIĆ INNEMU !? Nie patrząc przy tym,że nie kupując dobrej domeny traci na tym jego własny biznes który prowadzi, a z dobrą domeną mógłby wystrzelić ostro w górę.Ale tak to jest jak chytry na tym traci !!! I skąpi !!!

Tutaj możesz komentować