Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Pierwsza milionowa transakcja tego roku! Domena LA.com sprzedana za 1,2 miliona dolarów

Pierwsza milionowa transakcja tego roku! Domena LA.com sprzedana za 1,2 miliona dolarów

Wyszła na jaw pierwsza milionowa sprzedaż tego roku. Adres LA.com zmienił abonenta za 1,2 miliona dolarów. Do transakcji doszło w marcu, ale dopiero tera informacja przedostała się do mediów.

O sprawie poinformował dziś Andrew Alleman na łamach serwisu DomainNameWire.com. Sama transakcja nie była tajemnicą. W marcu notowana na giełdzie spółka Tribune Publishing Company, wydawca gazety „L.A. Times” nabyła dwuliterówkę LA.com, jednak wartość zakupu nie została wówczas ujawniona.

Kwota transakcji pojawiła się jednak w ostatnim raporcie finansowym złożonym przez TPC do amerykańskiej komisji papierów wartościowych (SEC). Wynosi ona 1,2 miliona dolarów. Jak na akronim odnoszący się do nazwy drugiego największego miasta w Stanach Zjednoczonych, stawka wydaje się w pełni uzasadniona, a nawet niezbyt wygórowana.

Z wpisu w whois wynika, że ostatnia modyfikacja na adresie została dokonana 22 kwietnia br. Nazwa zarejestrowana jest na spółkę Tribune Publishing i utrzymywana w firmie GoDaddy. Pod przejętym adresem nie został jeszcze uruchomiony serwis, ale wydawca „L.A. Times” oferuje już konta e-mail w „anielskiej” domenie.

Sprzedaż LA.com to najwyższa ujawniona transakcja domenowa tego roku, choć z pewnością nie najwyższa w tym roku. Większość sprzedaży pozostaje niejawnych, ze względu na brak woli kontrahentów do dzielenia się informacjami na temat tego typu „dealów”.

Drugą najdrożej sprzedaną domeną bieżącego roku jest TP.com, która w marcu zmieniła abonenta za 929 tys. dolarów.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować