Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena VR.cn sprzedana za 1,5 miliona dolarów

Domena VR.cn sprzedana za 1,5 miliona dolarów

Dwuliterówka VR zarejestrowana w chińskim rozszerzeniu krajowym zmieniła właściciela za 10 milionów renminbi, co odpowiada kwocie ok. 1,5 miliona dolarów. To kolejna w ostatnim czasie siedmiocyfrowa sprzedaż nazwy w domenie .cn.

Do transakcji doszło 4 lipca. Poinformował o niej serwis Coreile.com, publikujący doniesienia z chińskiego rynku domenowego. Nabywcą cennej dwuliterówki jest przedsiębiorca Hang Zhong. Informacja na stronie utworzonej pod zakupionym adresem sugeruje, że witryna poświęcona będzie tematyce wirtualnej rzeczywistości. Akronim VR.cn wydaje się do tego celu najlepszym możliwym adresem dedykowanym na rynek chiński – stąd tak wysoka kwota zapłacona za keyword w rozszerzeniu krajowym.

Serwis Coreile.com informuje także, że to nie pierwsza transakcja związana z domeną VR.cn. Adres ten zmienił właściciela dwa miesiące temu za kwotę kilku milionów renminbi. To kolejne potwierdzenie dojrzałości chińskiego rynku domen. Transakcje D2D na tak wysokim poziomie zdarzały się dotychczas głównie w segmencie .com. Okazuje się, że również chińscy inwestorzy potrafią „wyłożyć” wysokie kwoty na inwestycje w nazwy premium.

Sprzedaż VR.cn jest godna uwagi również z tego powodu, że informacja o niej pojawia się raptem miesiąc po doniesieniu o innej transakcji związanej z końcówką .cn. W czerwcu pisaliśmy o jeszcze wyższej sprzedaży dotyczącej domeny 7.cn, która zmieniła abonenta za 2,3 miliona dolarów. Wielka passa chińskiego rynku domen trwa – miejmy nadzieję, że potrwa jak najdłużej i „zarazi” również inne nowe rynki domen.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować