Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.

Domena 789.cn sprzedana za 260 tys. dolarów

Domena 789.cn sprzedana za 260 tys. dolarów

Domena numeryczna 789.cn zmieniła właściciela za 260 tys. dolarów. Kwota niby nie powalająca – tyle że jak na standardy .com. Gdy jednak za takie stawki sprzedają się nazwy NNN z końcówką krajową – wiedzcie, że coś się dzieje.

Niby żadna nowość – chiński rynek domen dostał „turbodopalania” co najmniej dwa lata temu. Jednak kolejne doniesienia nie tylko potwierdzają jego wysoką formę, ale również dają nadzieję na jeszcze bardziej korzystny rozwój sytuacji.

Serwis TLDInvestors.com, powołując się na chińskojęzyczne źródło Ename.cn, poinformował, że za adres 789.cn zapłacono 1,7 miliona yanów, czyli ok. 260 tys. dolarów. Nabywca jest nieznany, wiadomo jednak, że wcześniej domena należała do inwestora.

Choć transakcje xx xxx nie przykuwają uwagi w takim stopniu jak milionowe sprzedaże, w niektórych przypadkach warto je odnotowywać. Między innymi wówczas, gdy chodzi o nazwy do niedawna nietypowe, zarejestrowane w domenach „niemainstreamowych”. Do takiej kategorii należą zarówno adresy numeryczne, jak i większość końcówek krajowych.

Koniunktura na „numeryki” w domenie .com przenosi się na domenę .cn, a także na niektóre domeny nTLD. Branża domen może tylko zacierać ręce i rozglądać się za kolejnymi niszami związanymi z innymi rynkami wschodzącymi. Co bynajmniej nie oznacza, że potencjał domen numerycznych został wyczerpany i nie warto w nie inwestować – np. z myślą o klientach z Państwa Środka.

Tagi: , , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Pavlo 12 kwietnia 2016 Odpowiedz

    I pomyśleć sobie, że kiedyś mogłem kupić 789.pl za parę stówek.

Tutaj możesz komentować