Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena 7.cn sprzedana za 2,3 miliona dolarów

Domena 7.cn sprzedana za 2,3 miliona dolarów

Domena 7.cn zmieniła właściciela za 15 milionów renminbi. Wartość ta odpowiada kwocie ok. 2,3 miliona dolarów. To pierwsza tak wysoka sprzedaż adresu z końcówką .cn odnotowana na rynku zachodnim.

Na rynku domenowym doszło do małej sensacji. A może i niemałej, bo chodzi o sprzedaż o wartości 15 milionów renminbi, czyli ok. 2,277 miliona dolarów. Jak dotychczas rynek chiński zaskakiwał nas doniesieniami o wysokich sprzedażach nazw z końcówką .com. Tym razem „padło” na nazwę w rozszerzeniu krajowym.

Siódemka w języku chińskim ma bardzo dobrą „reputację”, która przekłada się na jej wysoką wartość, m.in. na rynku domenowym. Oznaczające ją słowo wymawia się podobnie jak słowa oznaczające szczęście, zabawę, a także szachy i… żonę. Liczba ta jest wykorzystywana na różne sposoby w grach, serwisach randkowych i edukacji.

Warto odnotować, że sprzedający kupił domenę we wrześniu 2014 r. za nieco mniej niż 10 milionów renminbi. Oznacza to, że w ciągu niespełna dwóch lat jego zwrot z inwestycji wyniósł ponad 5 milionów renminbi, czyli niemal 3 miliony złotych!

Niestety „wyciąg” z bazy whois nie okaże się pomocny w ustaleniu tożsamości nowego właściciela domeny 7.cn. Jego dane podane zostały w języku chińskim. Dostępny jest jedynie e-mail abonenta, który potwierdza specyficzne upodobanie Chińczyków do cyfr: xhb145@163.com.

cn

O transakcji poinformował serwis TLDInvestors.com, który od pewnego czasu „podrzuca” newsy z chińskiego rynku.domenowego. Witryna powołuje się na doniesienie chińskiego portalu eName.cn.

Podobnie jak poprzednie milionowe transakcje, również ta nie została uwzględniona w rankingu DNJournal.com, który publikuje wyłącznie jednoznacznie potwierdzone sprzedaże.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować