Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena Tao.com sprzedana za ponad milion dolarów

Domena Tao.com sprzedana za ponad milion dolarów

To kolejna w ostatnim czasie transakcja na rynku domen o wartości „ponad miliona dolarów”. I kolejna zrealizowana na rynku chińskim. Niestety dokładna wartość sprzedaży nie została ujawniona.

O transakcji poinformował w swoim newsletterze serwis DN.com. Informacja nie ma jednak charakteru oficjalnej deklaracji kontrahentów – jest efektem indywidualnych ustaleń redakcji witryny. Wynika z nich, że domena Tao.com została sprzedana za pośrednictwem giełdy 4.cn za kwotę przekraczającą milion dolarów. Nabywcą jest klient z Chin, a sprzedawcą – Michael Gleissner, właściciel spółki Bigfoot Entertainment, producent i reżyser filmowy oraz domainer. Gleissner, jak informuje newsletter DN.com, był w posiadaniu domeny Tao.com „od wielu lat”, ma w swoim portfelu również wiele innych domen premium. Z firmą Bigfoot próbował skontaktować się Elliot Silver z serwisu DomainInvesting.com, ale uzyskał jedynie potwierdzenie, że do transakcji faktycznie doszło – bez ujawnienia konkretnej kwoty.

Z wpisu w bazie whois wynika, że transakcja została przeprowadzona w kwietniu lub wcześniej, ponieważ ostatnia modyfikacja dokonana na nazwie przypada na 10 kwietnia. Sama domena ma długą historię, została bowiem zarejestrowana w 1994 r. Adres został opłacony na dziesięć lat – wygasa dopiero w 2025 r. Aktualny abonent posiada siedzibę w Szanghaju.

Tagi: , , , ,

Komentarz ( 1 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Kuba 20 czerwca 2016 Odpowiedz

    A za ile sprzedana została domena kawa.pl?

Tutaj możesz komentować