Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena LE.com sprzedana za 10 milionów dolarów

Domena LE.com sprzedana za 10 milionów dolarów

Dwuliterówka LE.com została sprzedana za 10 milionów dolarów. Do transakcji doszło w kwietniu br. Sprzedaż jest „częściowo potwierdzona” przez źródła chińskie.

Informację na temat transakcji opublikował James Iles na blogu NamePros.com, amerykańskiego forum domainerów. Autor powołuje się na dwa źródła chińskojęzyczne: [źródło 1] i [źródło 2]. Niestety bariera językowa utrudnia ich weryfikację.

Chińskojęzyczne raporty podają, że adres LE.com został sprzedany za ponad 60 milionów RMB (renminbi, potocznie zwane juanami), co z grubsza odpowiada kwocie 10 milionów dolarów. Doniesienia te nie zostały oficjalnie potwierdzone przez kontrahentów, jednak z bazy whois wiadomo, że na początku kwietnia br. domena została przetransferowana na konto nowego abonenta: Lenovation Technology Co z siedzibą w Pekinie.

Iles donosi również o sprzedaży domeny GJ.com, która zmieniła właściciela około 20 listopada. Kwota transakcji pozostaje nieznana, jednak we wrześniu br. domena ta zmieniła abonenta za 694 tys. dolarów – stawkę, która obecnie figuruje na siódmym miejscu w rankingu największych tegorocznych sprzedaży serwisu DNJournal.com. Obecnym dysponentem tej dwuliterówki jest spółka DotMedia Limited z siedzibą w prowincji Fujian.

Reasumując: Chińczycy znowu górą.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować