Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena We.com sprzedana za 8–10 milionów dolarów

Domena We.com sprzedana za 8–10 milionów dolarów

Na rynku domen doszło do kolejnej gigantycznej transakcji. Niestety kwota sprzedaży nie została ujawniona, jednak nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o stawkę z przedziału 8–10 milionów dolarów.

Informację o sprzedaży ujawnił na swoim Twitterze George Kirikos. Następnie nius na ten temat pojawił się na blogu forum NamePros.com. Dane nowego abonenta objęte są usługą prywatności, wiadomo jednak, że w transakcję „zamieszany” jest kapitał chiński. Potwierdzają to źródła NamePros.com, ponadto rejestratorem przypisanym do domeny jest chińska firma eName.com. Co ciekawe, w bazie whois adres widnieje jako przeznaczony na sprzedaż. Pod domeną We.com znajdziemy jednak informację, że strona jest w trakcie budowy.

Wecom whois

Jak podaje NamePros.com, sprzedawca adresu ujawnił, że opłata brokerska za transakcję wyniosła około miliona dolarów. Oznacza to, że wartość adresu prawdopodobnie mieści się w przedziale 8–10 milionów dolarów, bowiem stawka brokerska „zwyczajowo” wynosi ok. 10 proc.

W ostatnim czasie jedyną porównywalną transakcją była sprzedaż domeny Mi.com za 3,6 miliona dolarów w kwietniu 2014 r. Również w tym przypadku klient pochodził z Państwa Środka. Jeśli za adres We.com faktycznie zapłacono wyżej wymienioną sumę, oznacza to, że mamy do czynienia z jedną z największych sprzedaży w historii rynku i być może największą w tym roku. Przypomnijmy, że w lutym br. za niemal 9 milionów dolarów Rick Schwartz sprzedał adres Porno.com.

Według rachub NamePros.com, obecnie średnia cena dla dwuliterowych domen .com wynosi 500 tys. dolarów.

Tagi: , , , , , , , ,

Tutaj możesz komentować