Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena PX.com sprzedana za milion dolarów

Domena PX.com sprzedana za milion dolarów

To druga oficjalnie potwierdzona siedmiocyfrowa sprzedaż tego roku. Domena PX.com zmieniła właściciela za milion dolarów. Nabywcą jest nowojorska spółka ReviMedia zajmująca się pozyskiwaniem leadów.

Jako pierwszy o sprawie napisał Elliot Silver, który wykrył zmianę we wpisie whois dla domeny PX.com. Kilka dni później pojawiło się oficjalne potwierdzenie sprzedaży adresu dotychczas pozostającego w dyspozycji firmy brokeringowej Media Options. Nabywcą okazała się nowojorska spółka ReviMedia, specjalizująca się w pozyskiwaniu leadów. Jak wynika z informacji prasowej na temat transakcji, cena za nazwę wyniosła  „milion dolarów plus dodatkowe wynagrodzenie”. Niestety nie wiadomo, co kryje się pod owym enigmatycznym sformułowaniem. Częstą praktyką w przypadku sprzedaży domen premium jest przekazywanie sprzedającemu części udziałów w nowym przedsięwzięciu – być może również w tym przypadku taka forma gratyfikacji miała miejsce.

ReviMedia zapowiada, ze domena PX.com posłuży do stworzenia wiodącej w portfelu tej firmy platformy pozyskiwania leadów. Z kolei Andrew Rosener z Media Options twierdzi, że zakup cennej dwuliterówki przez ReviMedia stanowi ukoronowanie wieloletniej współpracy biznesowej obu firm. Nowy właściciel PX.com oprócz branży lead generation działa również w kilku innych obszarach biznesu i posiada takie serwisy, jak BestQuotes.com, PetPremium.com czy HomeSafety.com.

Sprzedaż PX.com za milion dolarów to druga oficjalnie potwierdzona transakcja siedmiocyfrowa na rynku światowym. Pierwszą jest sprzedaż domeny Porno.com za niemal 9 milionów dolarów. Oto tegoroczna pierwsza dziesiątka według rankingu DNJournal.com:

pierwszadziesiatka

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować