Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Wygasające domeny łatwiejsze do znalezienia. Sedo zoptymalizowało wyszukiwarkę na swojej platformie

Wygasające domeny łatwiejsze do znalezienia. Sedo zoptymalizowało wyszukiwarkę na swojej platformie

Największa giełda domen na świecie postanowiła poprawić wygodę użytkowania wyszukiwarki wygasających domen. „Spadające” nazwy można filtrować m.in. według kryterium liczby wyników w Google i parametrów SEO.

Sekcja wygasających domen w Sedo doczekała się własnego, czytelnego adresu: ExpiringDomains.Sedo.com. Pojawiły się też nowe funkcje wyszukiwania. Zestawy filtrów dostępne są w dwóch trybach: basic i expert. Ten pierwszy obejmuje:

  • wyszukiwarkę słów kluczowych,
  • długość nazw, poczynając od jednoznakowych,
  • końcówkę TLD (można ograniczyć wyszukiwanie jedynie do końcówki .com),
  • liczbę backlinków oraz
  • liczbę wyników w wyszukiwarce Google (dane globalne).

Drugi, ekspercki, jest bardziej rozbudowany i obejmuje trzy zakładki. Pierwsza, ogólna, różni się od trybu basic m.in. możliwością wykluczenia domen z dywizami, cyframi oraz znakami narodowymi. Kolejna pozwala na ustawienia w zakresie wyników wyszukiwania w Google i CPC. Trzecia dotyczy wyłącznie parametrów SEO w oparciu o narzędzia wyszukiwarki Majestic. Pozwala ona na ustawienie liczby backlinków, liczby różnych domen, które aktualnie linkują do sprawdzonego URL strony oraz wskaźników Trust i Citation Flow, dotyczących jakości i wiarygodności strony oraz wartości linków prowadzących do strony.

Zasoby wygasających domen dostępne na platformie Sedo pochodzą od rejestratora 1&1. Obie spółki należą do niemieckiego koncernu United Internet AG.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować