Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


W Sedo trwa aukcja „wspaniałych domen”

W Sedo trwa aukcja „wspaniałych domen”

Na giełdzie Sedo trwa GreatDomains Auction. To comiesięczna licytacja domen premium, na której można zakupić najwyższej jakości adresy generyczne w rozmaitych rozszerzeniach.

Na liście sprzedaży wystawione są 84 domeny. Większość z nich to nazwy w europejskich rozszerzeniach ccTLD, głównie .de, a także .com. Aktualnie oferty złożono na ok. trzydzieści domen. Najwyżej licytowanym adresem jest PDZ.com, który w ósmej ofercie uzyskał 31 tys. euro. Na drugim miejscu również znajduje się trzyliterówka – JUP.com, za którą oferent chce zapłacić 24 tys. dolarów, co wciąż stanowi wynik poniżej ceny minimalnej. Do końca aukcji pozostało pięć dni i trzy godziny. Czy licytacja trzyliterowych „dotcomów” zaowocuje kolejną w tym roku milionową transakcją? Dowiemy się już w środę.

GreatDomains

Aukcje GreatDomains organizowane są przez Sedo, największą na świecie giełdę domen, w trzeci czwartek każdego miesiąca i trwają przez siedem dni. Do sprzedaży dopuszczane są wyłącznie domeny wysokiej jakości – takie, które są:
– krótkie, łatwe do zapamiętania, złożone z wyrazów słownikowych lub obecnych w języku potocznym,
– atrakcyjne dla masowego odbiorcy,
– łatwe do przeliterowania i niepodatne na błędy typograficzne,
– powiązane z produktami lub usługami wysokiej wartości,
– spójne pod względem odniesienia geograficznego (np. Sedo nie zaakceptuje angielskiej nazwy z końcówką .de),
– złożone z wyrazów, które generują wysoką liczbę wyników wyszukiwania.
Domeny nie mogą również naruszać prawa własności intelektualnej.

Domeny do aukcji GreatDomains można zgłaszać za pośrednictwem swojego konta w Sedo, w zakładce MyDomains/Domain Management. Maksymalna liczba zgłaszanych domen wynosi pięć. Jeśli dany adres zostanie odrzucony przez Sedo, nie można go zgłosić ponownie.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować