Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Sedo przeprowadzi aukcję domen kryptowalutowych i blockchainowych

Sedo przeprowadzi aukcję domen kryptowalutowych i blockchainowych

Sedo, największa giełda domen na świecie zorganizuje aukcję nazw związanych z kryptowalutami i technologią blockchain. Licytacja odbędzie się w dniach od 13 do 20 września.

Sedo to jedna z niewielu międzynarodowych giełd, które zdołały „wyczuć” trend związany z kryptowalutami i starają się przekuć go w zysk. Od początku zeszłego roku za pośrednictwem tej platformy sprzedano nazwy powiązane z tematyką crypto za łączną sumę 1,7 miliona dolarów. Transakcji będzie najprawdopodobniej przybywać w szybkim tempie. Technologia blockchain określana jest jako jeden z głównych megatrendów w światowej gospodarce, a kryptowaluty są jej pierwszą i najpopularniejszą implementacją.

W związku z dynamicznym rozwojem tego rynku rośnie również wartość domen odnoszących się do tej tematyki. Mimo to większość giełd nie próbuje promować tej dziedziny w swojej ofercie. Wyjątkiem jest Sedo, które zainteresowanie kryptowalutami zdradza już od dłuższego czasu. Szczególnie ciekawym eksperymentem było wprowadzenie na swoje listy przez tę platformę domen .eth – adresów portfeli Ethereum przypominających adres internetowy, jednak w żaden sposób nie powiązanych z systemem DNS. Teraz giełda zamierza wyeksponować tematykę kryptowalut przez aukcję tematyczną, która rozpocznie się 13 i potrwa do 20 września.

Obecnie Sedo przyjmuje zgłoszenia od abonentów. Dodanie adresu do listy jest bezpłatne, jednak nazwa musi spełniać określone kryteria. Najważniejsze dotyczy zawierania adekwatnych keywordów i fraz. Wśród przykładowych Sedo wymienia: bit, crypto exchange, bitcoin, crypto market, hashing. Dodatkowo, pożądane są adresy z wartościowymi końcówkami, takimi jak .com, .net, najważniejsze ccTLD lub alternatywne ccTLD z historią wysokich sprzedaży, względnie nTLD współgrające z tematyką crypto. Należy też określić realistyczną kwotę minimalną, tak by zmotywować licytujących i nie rozminąć się zbytnio z realiami rynku.

Poniżej – 10 najdroższych kryptowalutowych sprzedaży upublicznionych przez Sedo:

1. CryptoWorld.com 194 888 $
2. CryptoNews.com 50 284 $
3. PayEther.com 45 000 $
4. Blockchain.ventures 42 000 $
5. SecureChain.com 30 000 $
6. Block-Chain.com 30 000 $
7. Bitcoin.casino 28 000 $
8. Paybit.de 27 915 $
9. CryptoGold.com 19 000 $
10. Blockchainwallet.com 15 750 $
Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować