Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


RX.com sprzedana za okrągły milion dolarów

RX.com sprzedana za okrągły milion dolarów

Domena RX.com zmieniła abonenta za milion dolarów – poinformował na Twitterze Dave Evanson, starszy broker Sedo. To najwyższa tegoroczna sprzedaż zrealizowana za pośrednictwem tej platformy.

Niedawno Sedo pochwaliło się najwyższą sprzedażą kup-teraz w swojej historii. W lipcu giełda poinformowała, że adres Links.com zmienił abonenta za 700 tys. euro w trybie buy-now, czyli bez negocjacji. Transakcja, o której poinformował Evanson, wprawdzie nie bije historycznego rekordu, ale jest najwyższą w tym roku, zrealizowaną za pośrednictwem Sedo.

Nabywca na razie nie jest znany. Niewykluczone jednak, że jest nim inwestor. W bazie whois dane abonenta są wprawdzie zastrzeżone, ale domena została już przeniesiona z Sedo na serwery Efty – innej platformy sprzedażowej. Ustanowione zostało również przekierowanie z RX.com na https://eftymarket.com/RX.COM. Data ostatniej aktualizacji to 8 sierpnia br. Na stronie jest też nowy landing page. Ostatni dostępny snapshot z archiwum internetowego, pochodzący z maja tego roku, wskazuje że strona była zaparkowana w Sedo. Przeprowadzka jest więc dziełem nowego abonenta.

Na to, że najprawdopodobniej jest on inwestorem, wskazuje formularz opatrzony napisem „Złóż ofertę”. Obok niego znajduje się krótkie zestawienie najwyższych sprzedaży domenowych w historii.

Czy milion dolarów za domenę w transakcji D2D to nie przesada? Dla domainerów sprawa powinna być jasna: adres wart jest znacznie więcej. Nie chodzi tylko o fakt, że nazwa jest dwuliterówką. „RX” to skrót oznaczający w języku angielskim receptę. Innymi słowy: domena stanowi wymarzony adres dla apteki internetowej. I poniekąd taką funkcję nazwa pełniła w okresie, gdy notowała największy ruch. Według snapshotów z 2005 r., pod domeną RX.com znajdowała się „linkownia” do popularnych sieci aptekarskich.

Za jakiś czas RX.com prawdopodobnie ponownie zmieni abonenta. Tymczasem pozostaje trzecią najdrożej sprzedaną domeną w tym roku. Oczywiście wśród transakcji, które zostały ujawnione.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować