Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


QNB.com sprzedana za milion dolarów

QNB.com sprzedana za milion dolarów

Rynek domen nie przestaje zaskakiwać. Trzyliterówka QNB.com zmieniła właściciela za okrągły milion dolarów. To już dwunasta siedmiocyfrowa sprzedaż w tym roku.

Nabywcą adresu jest narodowy bank Kataru, Qatar National Bank, który zakupił nazwę od innego banku – QNB Bank. Transakcja została ujawniona w sprawozdaniu finansowym złożonym do amerykańskiej komisji papierów wartościowych przez sprzedającego. QNB Bank, który dotychczas korzystał z trójliterówki, przeniósł swoją witrynę pod adres QNBBank.com. Qatar National Bank dotychczas funkcjonował w internecie pod adresem QNB.com.qa. Strona wciąż jest aktywna, ale bank jest również dostępny pod nowo zakupionym adresem.

Sprzedaż QNB.com to dwunasta oficjalna transakcja o wartości co najmniej miliona dolarów w tym roku. Istnieją co prawda wątpliwości co do sprzedaży adresu Invest.com, ponieważ nie została ona potwierdzona przez nabywcę, jednak po nagłośnieniu transakcji przez serwis ForexMagnates.com nie pojawiło się żadne „dementi”. Tegorocznym rekordem pozostaje sprzedaż Z.com za 6,8 miliona dolarów. 2014 r. jest najbardziej udanym rokiem w historii domen z punktu widzenia liczby ujawnionych siedmiocyfrowych transakcji.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować