Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


5 kryptowalutowych domen premium wystawionych na sprzedaż

5 kryptowalutowych domen premium wystawionych na sprzedaż

Domeny odnoszące się do branży kryptowalut to tegoroczny krzyk mody na rynku adresów. Wśród całej masy „coinowych” nazw przynajmniej kilka wartych jest wielomilionowych kwot. Oto topowa kryptowalutowa piątka.

Domainerzy z forum NamePros.com wytypowali pięć domen odnoszących się do dziedziny kryptowalut, które zostały wystawione na sprzedaż i czekają na szczęśliwego nabywcę. Przy szalonej dynamice wzrostu wartości kryptowalut, a w szczególności Bitcoina, obecny moment może wydawać się idealny do spieniężenia nazw z tego segmentu. Fani kryptowalut byliby jednak zdania, że to idealny moment na zakup – bo kryptowaluty znajdują się w początkowej fazie swojego wzrostu. Jak jest faktycznie – nie dowiemy się bez szklanej kuli. Tak czy owak, przyglądanie się wzrostowi stawek płaconych za kryptonazwy to emocjonująca zabawa. W październiku 2 miliony dolarów zapłacono za domenę ETH.com. Niewykluczone, że adresy z poniższej listy przebiją tę kwotę.

Altcoin.com

Termin „altcoin” odnosi się do wszystkich kryptowalut z wyjątkiem Bitcoina, oznacza bowiem „coina” alternatywnego w stosunku do waluty kryptograficznej, która zdominowała rynek. Wykluczający charakter ujmuje nieco wartości nazwie. Z drugiej strony nie wiadomo, jak potoczą się losy rynku kryptowalut. Być może wskutek kolejnych forków Bitcoin straci na wartości na rzecz altcoinów właśnie? Domena wystawiona jest na sprzedaż przez firmę UltraDomains.com, której szefuje Josh Schoen.

Bit.com

To nazwa, która „od zawsze” posiadała wysoką wartość, ze względu na odniesienie do świata cyfrowego. W ostatnich latach jej „walory” dodatkowo wzrosły – wskutek narzucającego się skojarzenia z Bitcoinem. Adres obecnie wystawiony jest na sprzedaż przez firmę brokerską Evergreen, zarządzaną przez Adama Stronga i Jena Sale’a.

Ethereum.com

Adres, o którym pisaliśmy już kilkakrotnie. Został wystawiony na sprzedaż z ceną wywoławczą 10 milionów dolarów. Najwyższa oferta wynosi obecnie 7,2 miliona dolarów. Domena odwołuje się do drugiej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji, będącej zarazem platformą programistyczną wykorzystywaną m.in. do pisania smart contractów.

LTC.com

Wartość tej trójliterówki – wartościowej „samej z siebie” – dodatkowo zwiększa odniesienie do Litecoina, niegdyś drugiej najpopularniejszej kryptowaluty, obecnie siódmego „coina” pod względem kapitalizacji rynkowej. Wszystkie wykopane jednostki tego cyfrowego pieniądza warte są obecnie ok. 350 milionów dolarów. Brokeringiem tego adresu zajmuje się Sharjil Saleem, który wsławił się m.in. pośrednictwem we wspomnianej sprzedaży ETH.com. Pod adresem od dłuższego czasu działa serwis z branży ubezpieczeniowej. Można więc domniemywać, że prosperuje on na tyle kiepsko, iż skłonił właścicieli do zwinięcia interesu poprzez spieniężenie adresu.

Token.com

„Token” to pojęcie, które zaczyna dorównywać popularnością rozmaitym „coinom”. Nie jest to kryptowaluta w sensie ścisłym, ale znacznik wartości tworzony za pośrednictwem smart contractów na platformach blockchainowych. O tokenach najczęściej mówi się w kontekście ICO, czyli blockchainowej emisji „papierów wartościowych”, których tokeny stanowią specyficzny odpowiednik (to raczej obrazowe niż ścisłe porównanie). Zwykle nie zapewniają udziałów w firmie starającej się o finansowanie na drodze initial coin offering, ale umożliwiają dostęp do rozmaitych usług premium lub innych przywilejów świadczonych przez taki podmiot.

Według ankiety przeprowadzonej przez Jamesa Ilesa z forum NamePros.com, domainerzy uznali, że najbardziej wartościową nazwą spośród wyżej wymienionych jest Bit.com. Drugi pod względem liczby głosów okazał się adres Ethereum.com. Najmniejsze uznanie zyskała trójliterówka LTC.com.

kryptonamepros

Tagi: , , , , , , , ,

Komentarze ( 2 )

Czym możesz się podzielić?

  1. Alex 12 grudnia 2017 Odpowiedz

    coin.pl – topowa kryptowalutowa w .pl 😉

  2. Pablo 12 grudnia 2017 Odpowiedz

    bitomat.eu 😉

Tutaj możesz komentować