Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Sedo obsłuży aukcje chińskich IDN-ów

Sedo obsłuży aukcje chińskich IDN-ów

Sedo, największa giełda domen na świecie, będzie obsługiwać aukcje i sprzedaż nazw premium w pierwszych chińskich rozszerzeniach IDN: .在线 i .中文网. Wczoraj firma poinformowała o nawiązaniu strategicznego partnerstwa z TLD Registry, podmiotem zarządzającym obiema końcówkami.

Pierwsze z wymienionych rozszerzeń oznacza „Chiny online”, a drugie – „serwis chińskojęzyczny”. Jak mówi Arto Isokoski, dyrektor wykonawczy TLD Registry, chińscy internauci nie mieli dotąd możliwości korzystania z adresów internetowych z użyciem chińskich znaków narodowych. Większość z nich używała końcówek .com i .cn. Obecnie Chińczycy będą mogli rejestrować IDN-y po obu stronach kropki.

Tobias Tlaitz, szef Sedo, twierdzi, że nowe TLD, wykorzystujące znaki alfabetów innych niż łaciński, mają szansę na zdobycie wielu rynków lokalnych. Szczególnie atrakcyjne pod tym względem wydaje się Państwo Środka. Inwestowaniem w tym kraju zainteresowane są tysiące międzynarodowych korporacji, chcących „podpiąć się” pod chiński boom gospodarczy – mówi Tlaitz.

Sedo obsłuży fazę Sunrise oraz Landrush i przeprowadzi aukcje dla nazw w obu domenach. Pierwszy z etapów, który umożliwia rejestrację swoich brandów posiadaczom znaków towarowych rozpocznie się 17 stycznia i potrwa 60 dni – do 17 marca. Po dwudniowym okresie „ciszy”, 20 marca rozpocznie się faza Landrush.

Rejestr TLD Registry Ltd ma siedzibę w Irlandii i jest finansowany przez Vision+ Fund oraz grupę „aniołów biznesu”. Twórcami funduszu są Nokia, Microsoft oraz fundusze emerytalne.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Tutaj możesz komentować