Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Raport EURid: Polska na piątym miejscu pod względem liczby adresów .eu

Raport EURid: Polska na piątym miejscu pod względem liczby adresów .eu

Polska znajduje się na piątym miejscu pod względem liczby zarejestrowanych nazw z końcówką .eu. Tak wynika z najnowszego raportu EURid, dotyczącego wyników domeny .eu w pierwszym kwartale tego roku.

W ciągu pierwszego kwartału bieżącego roku doszło do 185 964 nowych rejestracji nazw z końcówką .eu. Na koniec marca liczba adresów .eu wyniosła 3 755 475 – mniej niż w lutym i styczniu, co oznacza tendencję spadkową. Największy roczny przyrost domen .eu odnotowano w Austrii, gdzie wyniósł on aż 17,5 proc. w porównaniu z wynikiem z końca marca zeszłego roku. Jak zwykle końcówka .eu wypadła świetnie pod względem odsetka odnowień, który wyniósł 81 proc.

Krajem, w którym utrzymywanych jest najwięcej domen .eu są, tradycyjnie, Niemcy, gdzie zarejestrowano ponad milion nazw .eu. Polska awansowała w tym rankingu na piąte miejsce, prześcigając Włochy. Abonenci znad Wisły utrzymują 265 tys. adresów z europejską końcówką – Włosi raptem o około pół tysiąca mniej. Choć w ujęciu kwartalnym liczba nazw .eu w Polsce odnotowała zwyżkę, to w ujęciu rocznym doszło do pokaźnego spadku, który wyniósł 12,3 proc.

rejestrancieu

W raporcie .eu znajduje się również ranking największych ccTLD zrzeszonych w CENTR. Polska końcówka znajduje się w nim na dziesiątym miejscu – za włoską domeną .it, od której dzieli nas ponad 300 tys. nazw.

cctldnajwiekszeeurid

Tagi: ,

Tutaj możesz komentować