Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy sierpnia 2015 r.

Najpopularniejsze keywordy sierpnia 2015 r.

Verisign opublikował zestawienie najpopularniejszych słów kluczowych sierpnia. W zeszłym miesiącu w domenie .com najbardziej „zwyżkował” termin „bank”, a w domenie .net hasło „best”.

Verisign, operator rozszerzeń .com i .net, od początku bieżącego roku publikuje na swoim blogu rankingi terminów, które odnotowały największy wzrost pod względem liczby rejestracji w obu tych domenach w stosunku do poprzedniego miesiąca. Trendy rejestracyjne często odzwierciedlają mody biznesowe i wydarzenia polityczno-społeczne, choć nie w każdym przypadku mogą one być czytelne dla osób spoza Stanów Zjednoczonych – bo to właśnie w tym kraju rejestruje się najwięcej nazw z końcówkami .com i .net.

W ostatniej edycji rankingu Verisign na obu listach zagościł Donald Trump, a konkretnie hasło „trump”, co ma ewidentny związek z ogłoszeniem jeszcze w czerwcu przez tego kontrowersyjnego biznesmena chęci uczestnictwa w wyścigu o fotel prezydencki. Nazwisko krezusa było obecne w rankingu już w lipcu, ale tylko na liście .com. Pojawienie się tego hasła również w sierpniowym zestawieniu, w dodatku na dwóch listach, oznacza, że keyword odnotował dodatkowy wzrost – również w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Ranking Verisign do pewnego stopnia pokazuje, jak branża domen podatna jest na rozmaite nowinki o krótkotrwałym oddziaływaniu i jak łatwo „skłonić” internautów do rejestrowania adresów w sposób nie do końca przemyślany z nadzieją na szybki zysk. Jest to widoczne tym bardziej, że szanse Trumpa na wygraną w wyborach są bardzo niskie.

W zestawieniu Verisign znalazł się również wyraz „alphabet”, „rozsławiony” przez nową spółkę Google.

A oto pełne zestawienie najpopularniejszych słów kluczowych w domenach .com i .net

verising

Źródło: http://blogs.verisign.com/

Tagi: , , , , ,

Tutaj możesz komentować