Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Najpopularniejsze keywordy listopada

Najpopularniejsze keywordy listopada

Verisign opublikował na swoim blogu zestawienie najpopularniejszych słów kluczowych listopada. W przedostatnim miesiącu ubiegłego roku na szczycie rankingów .net i .com znalazło się nazwisko aktualnego prezydenta USA.

Jedenasty miesiąc 2016 r. w „świecie” domen .com i .net upłynął pod znakiem wyborów w USA i… marihuany. Pierwsze miejsca w rankingach obu końcówek należących do Verisign, .com i .net, zajęło hasło „Trump”. Był to termin, który odnotował największą zwyżkę pod względem liczby rejestracji w ujęciu miesiąc do miesiąca. Co ciekawe, na identycznych pozycjach obu rankingów uplasowało się imię aktualnego prezydenta USA. Hasło „Donald” znalazło się na siódmych miejscach obu list. W obu rankingach pojawiły się też terminy „president” i „America”.

Wyniki te pokazują, jak wrażliwa jest branża domen na aktualne wydarzenia polityczne i społeczne, i jak chętnie rejestrowane są nazwy odnoszące się do tematów gorących, choć często tymczasowych. Znajduje to oczywiście przełożenie również na rynku wtórnym, co jednak niekoniecznie przekłada się na topowe stawki. Domeny związane z medialną „bieżączką” rzadko sprzedają się za stawki większe niż pięciocyfrowe.

W rankingach .com i .net pojawia się również wątek marihuanowy. Na listach .com i .net znalazły się m.in. takie terminy, jak „pot”, „weed”, „cannabis”, „marijuana”. To kontynuacja trendu z poprzedniego miesiąca. W październikowym zestawieniu w rankingu .com królowały terminy „cannabis” i „marijuana”, choć nie były one obecne w zestawieniu .net. Tym razem to właśnie w tym drugim rozszerzeniu doszło do większego wzrostu rejestracji marihuanowych keywordów.

verisign

Tagi: , , , , , ,

Tutaj możesz komentować