Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Domena 88.xin sprzedana za 180 tys. dolarów

Domena 88.xin sprzedana za 180 tys. dolarów

180 tys. dolarów to kwota daleka od imponującej, jeśli chodzi o sprzedaże na rynku domen. Kiedy jednak taka cena płacona jest za nazwę w nowym, niezbyt znanym rozszerzeniu, transakcja wydaje się warta odnotowania.

.xin to końcówka, która zajmuje obecnie szesnaste miejsce w rankingu nowych domen z wynikiem ok. 90 tys. rejestracji. Głównym rejestratorem domeny jest chińska spółka Alibaba Cloud Computing, która utrzymuje niemal 100 proc. nazw w tym rozszerzeniu. O sprzedaży nazwy poinformował oficjalny blog rejestru .xin. Oznacza to, że do sprzedaży zapewne nie doszło na rynku wtórnym, ale na linii rejestr-klient końcowy. Według postu, cytowanego przez anglojęzyczne blogi, operatorowi tej domeny udało się sprzedaż w ramach aukcji trzy adresy .xin za łączną kwotę ponad 500 tys. dolarów.

Transakcje te pokazują nie tylko, jak prężny jest chiński rynek domen, ale również to, że Chińczycy, w tym chiński biznes,  nie jest przywiązany do starych domen w takim stopniu, jak Europa i USA. W efekcie dla Azjatów wartość mają przede wszystkim dobre keywordy.

Tagi: , , ,

Tutaj możesz komentować