Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Kolejna nowa domena zdobywa rynek. Co.ltd sprzedana za 115 tys. dolarów

Kolejna nowa domena zdobywa rynek. Co.ltd sprzedana za 115 tys. dolarów

Firma Donuts, największy rejestr nowych końcówek, sprzedał adres Co.ltd za 115 tys. dolarów. Nabywcą jest chińska instytucja Hangzhou E-Business Institute.

Kolejna nowa domena udowadnia swoją wartość. Wczoraj informowaliśmy o wysokich sprzedażach dwóch adresów „dla dorosłych” w domenie .live. Transakcja została zrealizowana przez operatora tej końcówki, firmę Rightside. Tym razem sprzedającym również jest rejestr – spółka Donuts, obsługująca największą liczbę nowych końcówek. Firmie z Bellevue udało się sprzedać dwuliterówkę Co.ltd za pokaźną jak na nową domenę kwotę 115 tys. dolarów. Z pewnością powodem do zaskoczenia nie będzie fakt, że nabywcą jest podmiot z Chin – kraju, w którym nTLD przyjmują się szczególnie łatwo, a wysokie kwoty nie stanowią większego wyzwania dla klientów końcowych.

Zdaniem Masona Cole’a z Donuts, „sprzedaż ta potwierdza nie tylko wartość rozszerzenia .ltd, ale również użyteczność nowych domen w ogóle”. Cole dodaje także, że adresy z nowymi końcówkami są nie tylko chętnie rejestrowane, ale również chętnie wykorzystywane w przedsięwzięciach biznesowych.

W domenie .ltd obecnie zarejestrowanych jest ponad 25 tys. nazw. Liczba wszystkich adresów z nowymi rozszerzeniami zbliża się do 23,5 miliona.

Warto przypomnieć, że skrót ltd. pochodzi od „limited” i odnosi się do formy prawnej działalności gospodarczej. Za jego polski odpowiednik, w zależności od interpretacji, uznaje się spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółkę komandytową.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować