Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Donuts ujawnia siedem sprzedaży domen premium

Donuts ujawnia siedem sprzedaży domen premium

Donuts, jeden z największych rejestrów nTLD, ujawnił siedem sprzedaży nazw premium z końcówkami nTLD. Najwyższa kwota opiewa na 125 tys. dolarów.

Dane sprzedażowe zostały ujawnione podczas tegorocznej konferencji NamesCon. Dotyczą domen sprzedanych bezpośrednio przez Donuts klientom końcowym. To częsta praktyka wśród rejestrów nTLD, które zamiast pozbywać się cennych nazw za cenę rejestracyjną, sprzedają je w sposób charakterystyczny dla rynku wtórnego: najbardziej zainteresowanemu klientowi za najwyższą oferowaną stawkę.

Na krótkiej liście sprzedaży udostępnionej przez Donuts nie ma wprawdzie sensacji, jednak pojawiają się transakcje za wysokie – jak na nTLD – kwoty. „Jedynka” to Live.chat, za który zapłacono 125 tys. dolarów. Również sprzedaże z drugiego i trzeciego miejsca wypadają dość atrakcyjnie. Obecnie jednak w rankingu transakcji nTLD wymienione sprzedaże plasują się w trzeciej i czwartej dziesiątce rankingów. Pokazuje to, że segment nowych domen – mimo że nie rozwija się w spektakularnym tempie – konsekwentnie zyskuje na wartości.

A oto pełna lista sprzedaży ujawnionych na początku miesiąca przez Donuts:

1. Live.chat 125 000 $
2. Go.live 75 000 $
3. My.games 75 000 $
4. Race.news 25 000 $
5. U.money 15 000 $
6. Wireless.energy 15 000 $
7. International.business 15 000 $
Tagi: ,

Tutaj możesz komentować