Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Rejestr .club zarobił w listopadzie 1,6 miliona dolarów na sprzedaży nazw premium

Rejestr .club zarobił w listopadzie 1,6 miliona dolarów na sprzedaży nazw premium

Na rynku premium przybywa sprzedaży. Zarabiają na nich jednak rejestry, nie domainerzy. Operator końcówki .club ogłosił, że w listopadzie wzbogacił się o 1,6 miliona dolarów dzięki sprzedaży adresów z wyższej półki cenowej.

Rejestr .club, jednej z najpopularniejszych nowych końcówek, kontynuuje swoją passę sprzedażową i uzyskuje coraz lepsze wyniki. Częściowo to zasługa samej nazwy – terminu wprawdzie angielskiego, jednak zwięzłego i zrozumiałego w większości krajów świata. Jednak do wyników sprzedażowych operatora tej końcówki przyczyniają się także skuteczne działania marketingowe.

Rejestr .club od początku inwestował w promocję końcówki i robił to w sposób pomysłowy. Na przykład angażując do reklamowania domeny znanego rapera 50 Centa czy tworząc projekt Startup.club, w ramach którego młode firmy technologiczne mają szansę na zdobycie adresu premium z płatnością rozłożoną na raty. Operator popularnej domeny od początku prowadzi również przejrzystą politykę informacyjną i sumiennie raportuje o swoich wynikach sprzedażowych.

Kilka dni temu firma opublikowała na swoim blogu informację, że jej wpływy ze sprzedaży adresów premium w listopadzie przekroczyły 1,6 miliona dolarów. .CLUB odnotował rekord zarówno w obszarze zwykłych rejestracji, jak i sprzedaży nazw premium. W tej drugiej kategorii rejestrowi udało się po raz pierwszy przekroczyć wartość miliona dolarów. Wpływy pochodziły z kilku kanałów sprzedażowych:
– aukcji,
– sprzedaży za pośrednictwem rejestratorów,
– sprzedaży bezpośrednich realizowanych przez rejestr,
– sprzedaży za pośrednictwem brokerów,
– sprzedaży za pośrednictwem giełd.

Dokładna łączna wartość nazw premium sprzedanych przez rejestr .CLUB od początku jego działalności wynosi 2 890 363 dolary. Oznacza to zatem, że ponad połowa wpływów z tego tytułu przypada na zeszły miesiąc.

Za tak znaczący skok sprzedażowy odpowiada w szczególności jedna sprzedaż pakietowa. Zakupu zestawu nazw dokonał inwestor indywidualny z Chin. Rejestr nie ujawnił konkretnej kwoty, poinformował jedynie, że chodzi o stawkę siedmiocyfrową. W sumie sprzedaże pakietowe zrealizowane w listopadzie objęły 246 nazw. Wśród nich były zarówno keywordy, jak i domeny typu N, NN, NNN oraz L i LL.

Najdroższą domeną sprzedaną w ramach aukcji była jednoliterówka C.club, która „zarobiła” 50 tys. dolarów.

16 grudnia rejestr domeny .club uwolni 13 tys. zastrzeżonych dotychczas nazw. Będą one dostępne do zakupu za pośrednictwem rejestratorów w taryfach premium. W listopadzie średnia stawka płacona za adresy premium u rejestratorów wyniosła 1,5 tys. dolarów..

Więcej danych sprzedażowych można znaleźć na blogu .CLUB: http://nic.club/club-hits-record-breaking-1622164-13-in-november-premium-name-sales.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować