Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Donuts zbliża się do wyniku miliona rejestracji

Donuts zbliża się do wyniku miliona rejestracji

Donuts, jako pierwszy rejestr nTLD, osiągnie niebawem milion rejestracji w swoich rozszerzeniach. Przed weekendem firma miała na koncie 960 tys. nazw.

Donuts to największy spośród rejestrów nTLD. Po zakończeniu procedury uwalniania końcówek przez ICANN firma będzie miała na swoim koncie ok. 300 rozszerzeń – trzykrotnie więcej niż Google. Praktycznie w każdej turze uwalnianych do publicznej dostępności końcówek na rynek wchodzą domeny Donuts w tempie co najmniej trzech na tydzień. Obecnie spółka zarządza 147 rozszerzeniami.

Według danych z 2 października rejestr miał na swoim koncie 960 tys. zarejestrowanych nazw, co oznacza, że na każdą z końcówek obsługiwanych przez Donuts przypadało średnio 6,5 tys. nazw. Biorąc pod uwagę wysoką dynamikę w segmencie nTLD, można się spodziewać, że już w tym lub przyszłym tygodniu lider rynku nowych domen osiągnie wynik okrągłego miliona adresów.

Rezultaty Donuts mogłyby być znacznie lepsze, gdyby nie fakt, że firma utrzymuje wysokie ceny na rejestrację nazw, a dodatkowo – w odróżnieniu od innych rejestrów, jak np. XYZ.com – unika „rozdawnictwa” adresów.

Tagi: , ,

Tutaj możesz komentować