Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Nominet podnosi stawki za domeny. Chce zarobić 2 miliony funtów

Nominet podnosi stawki za domeny. Chce zarobić 2 miliony funtów

Brytyjski rejestr podnosi ceny za rejestrację i przedłużenie nazw z końcówką .uk. Podwyżka jest nieduża, ale przy uwzględnieniu aktualnej liczby adresów .uk może przynieść Nominetowi ok. 2 miliony funtów rocznie.

Od 13 stycznia przyszłego roku stawki rejestracji i przedłużenia nazw z końcówką .uk wzrosną z 3,75 do 3,90 funta, czyli raptem o 15 pensów (ok. 70 groszy). To niewiele, ale dla Nominet to kwota całkiem wymierna. Przy obecnej liczbie nazw utrzymywanych w rejestrze podwyżka może przełożyć się na sumę blisko 2 miliony funtów rocznie. Ze statystyk Nominet wynika, że we wrześniu br. na trzecim poziomie domeny .uk utrzymywanych było 9 582 996 a na drugim – 3 687 816 nazw. Wskaźnik przedłużeń w rejestrze utrzymuje się na wysokim poziomie ok. 75 proc.

Nominet tłumaczy swoją decyzję „wzrostem niektórych kosztów zarządzania rejestrem od czasu ostatnich podwyżek w 2016 r.”. Jednocześnie operator końcówki .uk podkreśla, że „nawet po tej skromnej podwyżce domeny .uk pozostaną konkurencyjne cenowo i dostępne dla wszystkich”.

Tagi: ,

Tutaj możesz komentować