Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Ponad milion domen zawieszonych w ramach walk z naruszeniami własności intelektualnej

Ponad milion domen zawieszonych w ramach walk z naruszeniami własności intelektualnej

Amerykańska Agencja ds. Imigracji i Kontroli Celnej (ICE) poinformowała o zawieszeniu ponad miliona domen w ciągu roku. To efekt skoordynowanej, ogólnoświatowej walki z naruszeniami własności intelektualnej, m.in. przez sprzedaż podróbek online.

Tak obfite żniwa przyniosła akcja pod nazwą Operation In Our Sites (OIOS), realizowana pod przewodnictwem National Intellectual Property Rights Coordination Center (IPR Center) – formacji kierowanej przez ICE. IPR Center bierze na celownik strony wykorzystywane do sprzedaży podrabianych części samochodowych, elektroniki, kosmetyków i innych towarów rozprowadzanych z naruszeniem praw autorskich. Przedsięwzięcie zakrojone jest na skalę globalną. Uczestniczą w nim siły policyjne z wielu krajów świata, przedstawiciele przemysłu, a także stowarzyszenia branżowe zajmujące się walką z podróbkami.

Działania ICE we współpracy z Europolem, Interpolem i policją z 26 krajów doprowadziły do zajęcia 36 tys. domen pod zarzutem wykorzystywania ich w działalności przestępczej. Znacznie więcej adresów zostało zawieszonych wskutek działań na drodze cywilnej. Organizacje branżowe uczestniczące w OIOS, przyczyniły się do zablokowania aż 1,21 miliona domen i usunięcia 2,2 miliona linków e-commerce’owych z platform społecznościowych i sprzedażowych.

– IPR Center z pełnym zaangażowaniem wspiera działania wymierzone w strony naruszające prawo własności intelektualnej i zagrażające zdrowiu oraz bezpieczeństwu niczego niepodejrzewających konsumentów przez sprzedawanie podrabianych towarów – oświadczył Alex Khu, dyrektor agencji.

Według informacji ICE w „segmencie” podróbek najbardziej chodliwym towarem w tym roku były zegarki, biżuteria, torebki, portfele, elektronika, leki i kosmetyki.

Tagi: , , , ,

Tutaj możesz komentować