Rynek domen

Biznes zaczyna się od domeny.


Ponad 14 milionów nowych domen, ponad 2,5 miliona domen .xyz

Ponad 14 milionów nowych domen, ponad 2,5 miliona domen .xyz

Nowe domeny rosną w szalonym tempie. Liczba nazw zarejestrowanych we wszystkich udostępnionych dotychczas końcówkach nTLD przekroczyła 14 milionów. Lider segmentu, rozszerzenie .xyz, „zainkasował” już 2,5 miliona adresów.

Segment nowych domen rośnie coraz szybciej. Do dużego skoku w dynamice wzrostu doszło na początku tego roku. Do wzmożonego zainteresowania nTLD z pewnością przyczynia się coraz większa liczba nowych końcówek. Przybywa również domen dostępnych do rejestracji w bardziej przystępnych cenach. Na początku programu nTLD dominowały końcówki w cenie kilkudziesięciu dolarów za rok. Obecnie oferta jest bardziej zróżnicowana i dostępna również dla mniej zasobnych klientów. Nowe rozszerzenia coraz bardziej przyciągają też uwagę biznesu, inwestorów oraz „zwykłych” abonentów z różnych stron świata. Wszystko to przekłada się na coraz szybszy wzrost popytu na adresy nTLD.

Obecnie w nowych rozszerzeniach zarejestrowanych jest ponad 14 milionów nazw. To wynik zbliżony do wyniku najlepszych rejestrów ccTLD. Lider rynku, końcówka .xyz, posiada na swoim koncie ponad 2,5 miliona zarejestrowanych adresów.

ntldstatty

Na drugim miejscu nowodomenowej stawki znajduje się końcówka .top, szczególnie popularna w Państwie Środka. Domena .club, zajmująca niegdyś drugą pozycję, obecnie plasuje się na czwartym miejscu, wyprzedzona przez końcówkę .win. W pierwszej dziesiątce nTLD znajdują się dwie domeny mające odniesienie do rynku chińskiego: jedna końcówka IDN oraz domena .wang. W rozszerzeniach tych zarejestrowanych jest łącznie około miliona nazw.

Tagi: ,

Tutaj możesz komentować